آشنایی بیشتر با علایم تومور حنجره

آشنایی بیشتر با علایم تومور حنجره


آشنایی بیشتر با علایم تومور حنجره

در این مطلب می خواهیم علایم تومور حنجره را به شما عزیزان معرفی کنیم تا در صورتی که این علایم را در خود یا نزدیکان تان مشاهده کردید سریعا به پزشک مربوطه مراجعه کنید تا جلوی آن را بتوانید بگیرید. با ما همراه باشید …

آشنایی بیشتر با علایم تومور حنجره

آشنایی بیشتر با علایم تومور حنجره

علایم تومور حنجره

در صورتی که با گرفتگی یا تغییر تن صدا همراه هستید باید آن را جدی بگیرید و علت آن را جویا شوید. در صورتی که مشکلاتی مانند مشکلات تنفسی و مواردی در هنگام میل کردن غذا داشتید بهتر است به پزشک مراجعه کرده تا معاینه شوید. تومور هایی که ممکن است در حنجره ایجاد شوند دو نوع دارند. نوع خوش خیم که خیلی برای شما مشکلی ایجاد نمی کند و در مکان ایجاد شده باقی می ماند و نوع بدخیم که تومور می باشد و برای درمان آن باید هرچه سریع تر جراحی انجام شود.

ممکن است مشکلات تنفسی یا تغییر صدا نشانه های این نوع تومور ها باشد و باید آن ها را جدی گرفت. این مشکلات هم در افراد بزرگسال اتفاق می افتد و هم در کودکان البته روند درمان در کودکان و بزرگسالان تفاوت خاصی ندارد و در هر دو در صورت نیاز جراحی انجام می شود. اما علایم این مشکل در کودکان و بزرگسالان باهم تفاوت هایی دارد.

همچنین ممکن است بیماری در جای دیگری از بدن شما اتفاق افتاده باشد اما علایم آن در حنجره مشاهده شود. در این صورت پس از تشخیص درست و پیدا کردن محل بیماری برای درمان اقدامات لازم انجام می شود. سعی کنید در سنین بالا هر شش ماه یکبار یا هر یک سال یکبار آزمایش های کاملی انجام داده و به اصطلاح یک چکاپ کامل انجام دهید تا از وضعیت سلامتی خود اطمینان حاصل فرمایید و اگر مشکلی بود آن را حل نمایید.

پاسخ دهید