آیا بای پس کردن وزن مانع بارداری میشود؟


بای پس کردن وزن,کاهش وزن,مانع بارداری,بارداری سریع,عمل چاقی,جراحی چاقی,بای پس چاقی

داشتن وزن زیاد برای بارداری

کسانی که عمل بای پس کردن انجام میدهند باید به نکاتی نیز توجه کنند در این جامعه کسانی هستند که به طور نامعقول وزن خود را کم می کنند مثلا عمل بای پس انجام می دهند تا وزن خود را به یکباره کاهش دهند و همیشه نگران بارداری خود هستند که آیا این عمل چاقی باعث بارداری من می شود یا مانع بارداری میشود.

کسانی هستند که به خاطر حامله شدن اولین چیزی فکر میکنند  وزنشان است ، وزن زیاد درسته شاید دچار مشکلاتی در بدن شود اما اگر دوست دارید وزن خود را کم کنید با راه مناسب باید اینکار انجام شود نه با عمل جراحی که بعدا مشکلساز برایتان باشد.

بای پس کردن وزن بدن

یکی از عوامل مهم چاقی اختلالات قاعدگی و نازایی است.درطول ماه های نخست پس از جراحی چاقی ، هورمون ها به حالت عادی برگشته و سیکل تخمک گذاری برقرار می شود. بهتر است در هجده ماه نخست دوران کاهش وزن از روش های پیشگیری بارداری مطمئن با مشورت جراح چاقی و متخصص زنان استفاده کنید.

چاقی می تواند با کاهش یا فقدان تخمک گذاری و نیز کاهش پاسخ به درمان های نازایی همراه باشد . روش های درمان چاقی از طریق جراحی یا غیر جراحی می تواند باعث بهبود بارداری شود. در چندین مطالعات میزان باروری در خانم های نازا پس از جراحی چاقی 44-15 درصد بود. توانایی باروری می تواند بسیار سریع باشد(حدود 3تا4 ماه بعد از جراحی). به طوری که در بعضی مطالعات 98-70 درصد خانم ها سیکل های قاعدگی خود را مجددا پس از جراحی به دست می آورند.

امیدواریم یک روش منطقی و مناسب را برای کاهش وزن خود به کار ببرید و از خوردن دارو ها و قرص ها و همچنین عمل جراحی که بعدا مشکلات زیادی را برای شما به وجود می آورد به دور باشید.

 

پاسخ دهید