آیا ژنتیک افراد باعث چاقی می شود

آیا ژنتیک افراد باعث چاقی می شود


آیا ژنتیک افراد باعث چاقی می شود

امروز می خواهیم تاثیر ژنتیک بر بدن انسان را بررسی کنیم. ادعایی وجود دارد مبنی بر اینکه ژنتیک افراد باعث چاقی می شود ، ما امروز می خواهیم این ادعا را بررسی کنیم و صحت آن را جویا شویم. با ما همراه باشید …

آیا ژنتیک افراد باعث چاقی می شود

آیا ژنتیک افراد باعث چاقی می شود

ژنتیک افراد باعث چاقی می شود

در بین افراد چاقی در حال افزایش است و همه این را اطلاع دارند و راهکار هایی نیز بیان می شوند که برخی مفید و برخی دیگر کاملا بی فایده است. بیشتر توصیه هایی که برای جلوگیری از چاقی و یا به قول معروف پیشگیری از آن می شود محدود به مصرف میوه ها، سبزی ها و مواد سالم دیگر و دوری از شیرینی ها، چربی ها، قند ها و … می شود که کاملا غلط است. گاهی شاید فرد با یک غذای معمولی هم چاق شود. این بستگی به خود آن فرد دارد که چه میزان غذا و چه نوع غذایی موجب چاقی می شود.

دو نفر را در نظر بگیرید که یکی استعداد چاقی دارد و دیگری ندارد. اگر در هر وعده غذایی به این دو نفر یک مقدار غذا از یک نوع بدهیم پس از مدتی که بررسی می شود مشخص می گردد که فردی که استعداد چاقی داشته است خیلی بیشتر از فرد دیگر افزایش وزن داشته است. پس همان طور که گفتیم شیوه زندگی فرد و غذا ها و مقدار انرژی ای که دریافت می کند تاثیر چندانی در میزان افزایش وزنش ندارد و خیلی از این موارد بسته به ژنتیک فرد و استعداد چاقی فرد می باشد. می توان بدن انسان را به یک ماشین فرض کرد که دارای راندمان است. اگر راندمان بدن شما بالاتر باشد نسبت به غذایی که مصرف کردید میزان انرژی زیادی دریافت می کنید و اگر از آن استفاده نکنید موجب چاقی می شود.

پاسخ دهید