افتادگی پوست چه علتی دارد

افتادگی پوست چه علتی دارد و چه علائمی دارد؟


افتادگی پوست چه علتی دارد و چه علائمی دارد؟

همه ما می دانیم که با افزایش سن به دلیل اینکه مواد مغذی به درستی به سلول های پوستی نمی رسد برای همین دچار پیری پوست یا افتادگی پوست می شود اما امروز می توان این افتادگی ها را درمان کرد. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم افتادگی پوست چه علتی دارد و چه علائمی دارد؟ و شما با استفاده از این دانش ها می توانید به راحتی این افتادگی را تشخیص داده و با این روش درمان سریع آن را رفع کنید. پس اگر شما هم می خواهید از افتادگی پوست جلوگیری کنید در ادامه با ما همراه باشید.

افتادگی پوست چه علتی دارد

علل

ژنتیک ممکن است شما را به افتادگی پوست در قسمت های خاصی از بدن شما مبتلا کند . عضلات که پوست شما را پشتیبانی می کنند به تدریج با افزایش سن شما تضعیف می شوند و ممکن است چربی ها را در مناطقی که بخش هایی از پوست را تشکیل می دهند، تجمع دهند.  احتباس سیال می تواند سبب بوجود آمدن ضخیم شدن بافتی شود که در حال پیشرفت است .

پوست شما به تدریج خاصیت الاستیکی خود را از دست می دهد و سلول های مرده پوست  ممکن است باعث پوست سفت و سخت شود . پوسته شدن پوست می تواند ناشی از فقدان عضله زیر پوست شما باشد. شما ممکن است این نوع پوست سفت و سخت را تجربه کنید در صورتی که وزن خود را به طور عمده از رژیم غذایی بدون ورزش کاهش دهید یا بیش از حد سریع وزن کم کنید . نور خورشید باعث آسیب دیدگی و خشکی پوست می شود و چین و چروک ممکن است بیشتر و افتادگی پوست را ایجاد کند.

شیوه زندگی و درمان خانگی

شیوه زندگی و درمان های خانگی ممکن است بهترین چیز برای افتادگی زودرس یا خفیف پوست باشد . آموزش وزن می تواند عضلات زیر پوست شما را تقویت کند . ورزشهایی که باعث کاهش وزن می شوند ممکن است ظاهر پوست افتاده را با تقویت عضلات که پوست شما را پشتیبانی می کند، بهبود بخشد.  پوست خود را در حمام مرطوب خیس کنید تا سلولهای مرده پوست را بیرون بیاورید و گردش خون را در پوست تان تحریک کنید .

هیدراته نگه داشتن و مرطوب کننده ها کمک می کند تا از احتباس مایعات جلوگیری شود و سلول های پوست شما را لخت و پایدار نگه دارد . قبل از خروج از محیط، از پوست خود محافظت کنید.  محصولات پوستی حاوی عصاره مخمر، عصاره آلوئه ورا و پروتئین سویا ممکن است پوست شما را با القای تولید کلاژن و الاستین ثابت کند . محصولات پوست اسید هیالورونیک می توانند آب را به زیر پوست افتاده بازگردانند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید