قرص ال کارنیتین چیست ؟ و فواید مصرف آن


ال کارنیتین چیست ؟ و فواید مصرف آن

ال کارنیتین چیست ؟ و فواید مصرف آن

قرص ال کارنیتین یم مکل است که بسیار برای ورزشکاران و کسانی که دوست دارند کاهش وزن و سوزاندن چربی را داشته باشند راحتر می کند با مصرف ال کارنیتین می توانید این کار را به سادگی هرچه تمام تر انجام دهید، روش مصرف ال کارنیتین به تجویز پزشک می باشد و سر خود نباید مصرف کرد اما معمول ترین روش را بیان میکنیم

فواید قرص ال کارنیتین می تواند بسیار عالی برای برخی افراد مانند ورزشکاران باشد و به درد دیگر افراد نخورد اما به هر حال ما در این مطلب در مورد ال کارنیتین توضیح داده و روش های مصر و همچنین فوایدی که می تواند داشته باشد را شرح میدهیم

هنگامی که ورزش می کنید، هزاران واکنش بیوشیمیایی در داخل بدن شما اتفاق می افتد. گلیکوژن از داخل سلول های عضلانی گرفته شده و به گلوکز تبدیل می شود که وارد جریان خون شما می شود و حامل میتوکندری است. این آنزیم ها وارد عمل می شوند و شروع به تجزیه چربی های ذخیره شده به اسیدهای چرب و گلیسرول می کنند تا در طول تمرین به عنوان سوخت استفاده شوند.

شدت و مدت زمانی که می توانید در تمرین خود استفاده کنید بستگی به چگونگی بهینه سازی بدن برای استفاده از چربی برای سوخت دارد. آیا خوب نیست اگر یک مکمل وجود داشته باشد که بتواند اکسیداسیون چربی را افزایش دهد و به شما اجازه ورزش طولانی تر را بدهد؟

خوب، در واقع وجود دارد. این مکمل ال کارنیتین نام دارد و برای بهبود عملکرد ورزشکاران مختلف در سراسر جهان استفاده می شود. این یکی از محبوب ترین مکمل ها برای کاهش وزن و سوزاندن چربی است.

مکمل ال کارنیتین چیست؟

ال کارنیتین یک اسید آمینه غیر ضروری (گاهی اوقات ضروری) است که نقش اساسی در انتقال اسیدهای چرب به میتوکندری بازی می کند. منابع طبیعی ال کارنیتین شامل محصولات مشتق شده از حیوانات مانند گوشت سفید و قرمز، ماهی و شیر می باشد

قرص ال کارنیتین چیست ؟ و فواید مصرف آن

کاهش وزن، عملکرد و اثرات

مطالعات علمی نشان می دهد که مصرف مکمل ال-کارنیتین به صورت روزانه غلظت خون و غلظت عضلانی این اسید آمینه را افزایش می دهد و باعث افزایش متابولیسم چربی و عملکرد بهتر آن می شود.

با این وجود، محققان خاطر نشان کردند که هنگام انجام تمرینات شدید لاکتات عضله کاهش می یابد. این اولین مطالعه ای نیست که نشان می دهد مکمل کارنیتین قادر به کاهش نشانگرهای مختلف تنش متابولیک و درد عضلانی است.

نتایج مشابه مطالعات انجام شده در سال ۲۰۰۹ و ۲۰۰۷ نشان داده است که ترکیبی از ال کارنیتین و کربوهیدرات دارای اثرات نیرو زا است و می تواند خروجی کار را ۱۱ درصد افزایش دهد. بنابراین شما باید مکمل ال کارنیتین خود را با مقدار معقولی از کربوهیدراتهای سریع مصرف کنید (۶۰ گرم دگزستروز یا مالتودکرستین).

برای مکمل های  ال کارنیتین ، معضل “قبل یا بعد از تمرین” مهم ترین عامل نیست. در عوض، مصرف آن برای چند هفته به صورت روزانه ممکن است برای شما نتایج خوبی داشته باشد. سعی کنید روزانه ۲ تا ۴ گرم ال کارنیتین را مصرف کنید.

منبع: هلو دکتر

پاسخ دهید