با شایعات در مورد آب معدنی آشنا شوید

با شایعات در مورد آب معدنی آشنا شوید


با شایعات در مورد آب معدنی آشنا شوید

برخی شایعات در مورد آب معدنی وجود دارند که ما آن ها را جمع آوری کرده ایم و سعی می کنیم در ادامه آن ها را به همراه پاسخ های منطقی به شما ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید …

با شایعات در مورد آب معدنی آشنا شوید

با شایعات در مورد آب معدنی آشنا شوید

شایعات در مورد آب معدنی

در زمان های خیلی پیش شایعه سرطان فلوراید با نوشیدن آب معدنی مطرح بود و اینگونه بود که برخی آب معدنی ها به افغانستان صادر شده و به دلیل سرطان زا بودن برگشت خورده است. این نوع شایعه ها در فضای مجازی بسیار زیاد است. آب معدنی ها در اروپا یک هفته اعتبار دارند در صورتی است که این نوع آب در ایران تا یک سال قابل نگهدرای است.

اما وقتی با یک متخصص تغذیه مشورت کردیم ایشان گفتند که در بیشتر کشور ها معمولا آب معدنی تاریخ انقضا ندارد و تاریخ پر شدن بطری مطرح است. تاریخ انقضا که در ایران درج می شود برای بهترین بازه مصرف می باشد. آب معدنی چون پاک تر می باشد دیرتر بو گرفته پس این شایعه غلط است. فلوراید در برخی دیگر از کشور ها استفاده می شود و نه ایران زیرا خاک و آب ایران مقدار کمی فلوراید دارد و نیاز بدن را تامین می کند.

همچنین این متخصص تغذیه بیان کرد که تا کنون اثبات نشده است که فلوراید باعث ایجاد سرطان می شود و در اصل ماده فلوراید به عنوان یک ضد سرطان در بدن شناخته می شود. ادعای این که آب جوشیده در ظروف مسی خیلی تمیز تر و پاک تر از آب معدنی است توسط این متخصص رد شد و بیان شد که آب های معدنی در کارخانه ها توسط واحد های آزمایشگاهی مختلف و با پیشرفته ترین تجهیزات کنترل و آزمایش می شود و اگر موردی باشد اجازه مصرف داده نمی شود.

پاسخ دهید