با ورزش سلامتی و تناسب اندام خود را تضمین کنید


تناسب اندام با ورزش  ورزش کردن   سلامتی با ورزش   تناسب اندام با ورزش کردن صحیح   ورزش منظم عضلات  حفظ تناسب اندام با ورزش  سلامتی بدن با ورزش  تعادل وزن با ورزش کردن

با ورزش سلامتی و تناسب اندام خود را تضمین کنید

اثرات مثبت  ورزش فقط منجر به چربی سوزی، کاهش وزن و لاغری نمی شود یکی دیگر از نتایج مثبت ورزش برای همراهی با رژیم غذایی، تثبیت تناسب اندام و جلوگیری از اثرات منفی کاهش وزن بر پوست و حتی سلامتی برای بدن است. بسیاری از افراد از بد فرم شدن پوست و افتادگی آن در نواحی بازو و شکم و غیره بعد از لاغری گلایه دارند.

یکی دیگر از اثرات مثبت ورزش در رژیم لاغری جلوگیری از بازگشت به وزن بالا و برگشت به چاقی است. ورزش همراه با رژیم غذایی،تناسب اندام را تثبیت می کند. بهترین ورزش ها برای کاهش وزن،ورزش های هوازی است. دویدن،شناکردن،طناب زدن و غیره

این ورزش ها باعث می شود که تعریق بیشتری انجام شود و ضربان قلب را برای مدتی نسبتا طولانی بالا ببرد. این دسته از ورزش ها به علت این که نیازمند اکسیژن بیشتری هستند، سریع تر ماهیچه ها را به کار می گیرند و به فرآیند چربی سوزی می رسند.

تناسب اندام با ورزش کردن

باید بدانید که متناوب ورزش کنید تا بهتر و سریع تر نتیجه بگیرید. اگر چه ورزش هایی مثل دویدن،پیاده روی و دوچرخه سواری بیشترین سطح چربی سوزی را دارد اما می توانید با انجام آن ها به صورت اینتروال،قدرت کاهش وزن و چربی سوزی را بالاتر ببرید.

شما می توانید با 20 دقیقه دویدن به صورت اینتروال به اندازه ی 40 تا 50 دقیقه دویدن آهسته نتیجه بگیرید. انجام تمرینات متناوب به این صورت است که حرکات را تناوبی با شدت بالا و پایین انجام دهید. مثلا ابتدا چند دقیقه آهسته بدوید سپس با سرعت گام بردارید و بدوید یا روی دوچرخه رکاب بزنید.

سپس دوباره برای ریکاوری و استراحت از شدت آن بکاهید و راه بروید یا سرعت دویدن یا رکاب زدن را آهسته کنید، همین فرایند را در طول مدت تمریت انجام دهید. یعنی چند دقیقه با حداکثر توان، چند دقیقه استراحت فعال. این گونه فعالیت نه تنها سریع تر به چربی سوزی می رسد بلکه قدرت و توان هوازی شما را زودتر و بیشتر بالا می برد.

تحقیقات نشان داده که افرادی که روی  دوچرخه ثابت برای چهار دقیقه با شدت متوسط رکاب می زدند و 30 ثانیه با حداکثر توان و این چرخه را چند مرتبه در طول دوره ی یک ساعته تمرین انجام می دادند،200کالری بیشتر از همیشه در 42ساعت بعد از جلسه ی تمرینی سوزانده اند می توانید همین کار را هم هنگام پیاده روی،دویدن یا حتی شنا در استخر انجام دهید.

پاسخ دهید