بررسی اجمالی دستگاه تصفیه آب خانگی

بررسی اجمالی دستگاه تصفیه آب خانگی


بررسی اجمالی دستگاه تصفیه آب خانگی

آیا می دانید که دستگاه تصفیه آب خانگی چگونه کار می کنند و چه فوایدی دارند؟ در این مطلب می خواهیم به طور خلاصه به شما نحوه کارکرد این وسیله و کارایی آن را توضیح دهیم. با ما همراه باشید …

بررسی اجمالی دستگاه تصفیه آب خانگی

بررسی اجمالی دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه آب خانگی

در سال های اخیر که گفته شد آب برخی از شهر ها آلوده شده است میزان خرید دستگاه تصفیه آب در آن مناطق رشد چشمگیری داشته است. همچنین در برخی از مناطق آب به صورت تمیز وجود ندارد و ما مجبور هستیم برای استفاده های خانگی آن را دوباره تصفیه کنیم. وزارت بهداشت در کل استفاده از این تصفیه آب ها را توصیه نمی کند.

برخی از این شرکت ها وجود دارند که به مردم اعلام می کنند این دستگاه ها ضامن سلامتی شان است و بهتر از آب شیر می باشند. اما در اصل آب لوله کشی شهری آلوده نیست. برخی فیلم های تبلیغاتی وجود دارند که آب آشامیدنی لوله کشی را با الکترود آهن و آلومینیوم الکترولیز می کنند و املاح موجود در آب باعث ایجاد رنگ و لجن می شوند. همچنین یون های آزادی آلومینیوم نیز رنگ آب را آبی و سیاه می کنند که افراد گمان می برند آب آشامیدنی آلوده است.

این در حالی است که رسوباتی که مشاهده می کنید بخاطر وجود الکترود ها می باشد و این آزمایش سودجویانه برای فریب دادن مردم استفاده می شود. در آب یون های سدیم، پتاسیم، سولفات، کلسیم، منیزیم، فلوراید، کلر و … وجود دارند که در تصفیه خانه های شهری مقدار مجاز آن ها اندازه گیری شده و تعیین می گردند. بنابراین آب شهری هیچ مشکلی نخواهد داشت. همچنین املاح موجود در آب برای سلامتی بدن مفید می باشد. دستگاه های تصفیه آب این املاح مورد نیاز بدن را از آب می گیرد.

 

پاسخ دهید