بهبود استرس با روش های یوگا

بهبود استرس با روش های یوگا


بهبود استرس با روش های یوگا

برای بهبود استرس روش های مختلفی وجود دارد اما یکی از آسان ترین روش ها که هم برای سلامتی جسمانی شما مفید است و هم برای سلامت روحی ورزش یوگا می باشد. یوگا ورزشی است که صبر شما را افزایش می دهد و به شما کمک می کند که سلامتی تان را حفظ کنید.

بهبود استرس با روش های یوگا

بهبود استرس با روش های یوگا

بهبود استرس

حتی اگر یک فرد مبتدی در یوگا باشید و یا اینکه استاد یوگا باشید تاثیرات زیادی از این ورزش می گیرید. از مهم ترین این تاثیرات می توان به افزایش سلامتی روانی، انعطاف پذیری و قدرت بدنی اشاره کرد. حرکات یوگا معمولا برای رهایی پیدا کردن از استرس ها و تنش ها و اضطراب های روزانه مفید می باشد. یوگا یک حالت روحی و فیزیکی می باشد که باعث آرامش اعصاب می شود. تنفس هایی که در حرکات یوگا انجام می شود خیلی مهم است و جنبه حیاتی دارد زیرا نیمی از حاکات انجام درست تنفس ها می باشد. خروج و ورود هوا به درون ریه ها و انجام آن حرکات خاص اجازه می دهد که برخی از اندام ها تغذیه مفیدی از اکسیژن داشته باشند.

 

حرکات یوگا معمولا شبیه به هم هستند و اکثرا حالت کششی دارند بنابراین برای افرادی که انعطاف بدنی خوبی دارند بسیار مفید می باشد. اما اگر انعطاف بدنی ندارید و بدن خشکی دارید هم می توانید این ورزش را شروع کنید تا با اثرات مجعزه آسای آن در عرض زمان کوتاهی شما هم انعطاف پذیر می شود. از خوبی های ورزش یوگا می توان به این اشاره کرد که شما تقریبا همه حرکات تمرینی را می توانید به تنهایی در خانه، طبیعت، باشگاه یا هر جای دیگری انجام دهید و نیاز به وسایل خاصی برای انجام آن را ندارید. پس افرادی که دسترسی به اساتید یوگا را ندارند می توانند با برنامه های تلوزیونی در خانه تمرینات را انجام دهند.

پاسخ دهید