بهترین روش درمان بیماری واریس,بیماری واریس,علت بیماری واریس,علائم بیماری واریس,درمان سریع بیماری واریس,درمان خانگی بیماری واریس,داروی بیماری واریس

بهترین روش درمان بیماری واریس


بهترین روش درمان بیماری واریس

همانطور که می دانید واریس یکی از مشکلات رگ های می باشد که افراد زیادی دچار آن شده اند و برای درمان آن هزینه زیادی نیز خرج کرده اند ولی در بیشتر مواقع به نتیجه ای نرسیده اند. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بهترین روش درمان بیماری واریس را آموزش دهیم همچنین شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد و نکاتی درباره آن را نیز آموزش خواهیم داد . پس اگر شما هم می خواهید بهترین روش درمان بیماری واریسا را یاد گرفته و واریس خود را درمان کنید در ادامه با ما همراه باشید.

بهترین روش درمان بیماری واریس,بیماری واریس,علت بیماری واریس,علائم بیماری واریس,درمان سریع بیماری واریس,درمان خانگی بیماری واریس,داروی بیماری واریس

بهترین روش درمان بیماری واریس

درمان خانگی شامل موارد زیر است:

  • پوشیدن جوراب نازک
  • ورزش کردن
  • حفظ کردن وزن سالم
  • بالا بردن پاها
  • اجتناب از نشستن و ایستادن طولانی مدت

پس از تشکیل واریس

رگهای واریسی سطحی گاهی اوقات اگر پوست شما بر روی رگهای درشت تر خراشیده یا برش بخورد، می توانند مشکلات جزئی مانند کبودی یا خونریزی ایجاد کنند.  لخته های کوچک ممکن است گاهی در رگهای سطحی (فلبیت سطحی) ایجاد شوند . اکثر این مشکلات را می توان با خیال راحت در خانه درمان کرد.

پاهایتان را بالا بیاورید و یخ یا بسته ی یخ را فورا برای یک ساعت یا دو ساعت روی رگها قرار دهید . این ممکن است به کاهش مقدار خونریزی زیر پوست و کاهش کبودی کمک کند.  در صورت خونریزی پای خود را بالا بیاورید و با فشار دادن یک باند تمیز بر روی محل از شدت خونریزی بکاهید.  فشار را برای ۱۵ دقیقه کامل ادامه دهید . بررسی کنید که خونریزی زودتر متوقف شود . اگر خونریزی پس از ۱۵ دقیقه متوقف نشود، فشار را دوباره ۱۵ دقیقه دیگر ادامه دهید . شما می توانید این را تا سه بار برای ۴۵ دقیقه تکرار کنید.

داشتن لخته خون

علائم یک لخته خون کوچک در رگ واریس سطحی (فلبیت سطحی) شامل رطوبت و تورم در رگ است.  رگ ممکن است قوی باشد . اگر پزشک به شما گفته است چگونه از فلبیت سطحی، مراقبت کنید دستورالعمل او را دنبال کنید . اغلب پزشکان توصیه می کنند که پای خود را بالا ببرید و گرما را با یک پارچه گرم یا مرطوب یا پد گرم (برای جلوگیری از سوختگی، قرار دادن حوله یا پارچه بین پا و پد گرما) اعمال کنید.

پزشک ممکن است به شما بگوید که یک داروی ضد التهاب غیر استروئیدی مصرف کنید (به عنوان مثال، دو قرص آسپرین یا آیوپروفن مصرف شده ۳ تا ۴ بار در روز در ابتدا و کمتر به عنوان نشانه های شما) . تمام دستورالعمل های روی برچسب را بخوانید و آن را دنبال کنید .  اگر مطمئن نیستید که علائم شما ناشی از لخته شدن سطحی است یا اگر مطمئن نیستید که چگونه علائم خود را درمان کنید، با پزشک خود صحبت کنید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید