بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟,بیماری آشالازی,علت بیماری آشالازی,علائم بیماری آشالازی,درمان بیماری آشالازی,داروی بیماری آشالازی

بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟


بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟

امروزه با پیشرفت علم و دانش بشر توانسته تا بیماری های مختلف را درمان کرده و خود را در برابر بیماری ها حفظ کند. یکی از بیماری هایی که انسان به تازگی کشف کرده ، بیماری آشالازی می باشد که یکی از بیماری های مری می باشد (لوله ای که مواد غذایی را در دهان به معده می رساند) و باعث بروز مشکلاتی می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟ و شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

بیماری آشالازی چه علت و علائمی دارد؟,بیماری آشالازی,علت بیماری آشالازی,علائم بیماری آشالازی,درمان بیماری آشالازی,داروی بیماری آشالازی

علت بیماری چیست؟

بیماری آشالازی می تواند به دلایل مختلف اتفاق بیافتد.  برای پزشکتان دشوار است که یک علت خاص را پیدا کند . این وضعیت ممکن است ارثی باشد، یا ممکن است نتیجه ای از وضعیت خودایمنی باشد . با این نوع وضعیت، سیستم ایمنی بدن شما به اشتباه به سلول های سالم در بدن شما حمله می کند . دژنراسیون اعصاب در مری شما اغلب به علائم پیشرفته آشالازی کمک می کند.
شرایط دیگر می تواند علائمی شبیه به بیماری آشالازی داشته باشد.  سرطان مری یکی از این شرایط است . یکی دیگر از علل عفونت انگلی به نام بیماری چاگاس است . این بیماری بیشتر در آمریکای جنوبی رخ می دهد.

 

چه علائمی دارد؟

افراد مبتلا به آشالازی اغلب دچار مشکل بلع یا احساس غذا در مری است . این نیز به عنوان دیسفاژی شناخته می شود . این علامت می تواند موجب سرفه و افزایش آسپیراسیون یا استنشاق بعد از غذا شود.  سایر علائم عبارتند از:

  • درد یا ناراحتی در قفسه سینه
  • کاهش وزن
  • سوزش سر دل
  • درد شدید یا ناراحتی پس از خوردن

بیماری آشالازی و هر آنچه باید در مورد آن بدانید

چگونه تشخیص داده می شود

پزشک شما ممکن است متقاعد شود که شما دارای آشالازی هستید، اگر دچار مشکل در بلع مواد خوراکی و مایعات هستید، به خصوص اگر در طول زمان بدتر شود. پزشک شما ممکن است برای اندازه گیری آشالازی از مانومتری مری استفاده کند . این شامل قرار دادن یک لوله در مری است هنگامیکه شما غذا می خورید . این لوله عملکرد عضلانی را ثبت می کند و باعث می شود که مری به درستی عمل کند.

یک آزمایش اشعه ایکس یا امتحان مشابه در مری شما ممکن است در تشخیص این بیماری مفید باشد . سایر پزشکان ترجیح می دهند اندوسکوپی را انجام دهند.  در این روش، پزشک شما لوله ای را با یک دوربین کوچک در انتها وارد مری می کند تا مشکل شما را بفهمد. یکی دیگر از روش های تشخیصی، بلع باریم است . اگر این آزمایش را انجام دهید، باریم آماده شده در قالب مایع بلعیده خواهید شد . پس از آن پزشک شما از طریق اشعه ایکس حرکت جنبش باریم را در مری بررسی می کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید