بیماری دیابت چه تاثیرات منفی بر بدن دارد؟ ,بیماری دیابت,عوارض بیماری دیابت , علائم بیماری دیابت ,درمان سریع بیماری دیابت , دانستنی هایی درباره بیماری دیابت

بیماری دیابت چه تاثیرات منفی بر بدن دارد؟


بیماری دیابت چه تاثیرات منفی بر بدن دارد؟

بیماری دیابت امروزه یکی از بیماری های شایع در بین افراد می باشد که افراد برای جلوگیری از پیشرفت آن از دارو ها استفاده می کنند. درست است که از پیشرفت آن جلوگیری می کنند ولی دیابت باعث بروز مشکلاتی می شود که در مدت های طولانی بروز خواهد داد البته مشکلات بروز آمده جدی خواهد بود و باید سریع درمان شوند.ما امروز می خواهیم به شما بگوییم که بیماری دیابت چه تاثیرات منفی بر بدن دارد؟ و بعد از درمان نیز چه تاثیراتی باقی می ماند؟ پس اگر شما هم می خواهید پاسخ این سوالات را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

بیماری دیابت چه تاثیرات منفی بر بدن دارد؟ ,بیماری دیابت,عوارض بیماری دیابت , علائم بیماری دیابت ,درمان سریع بیماری دیابت , دانستنی هایی درباره بیماری دیابت

بیماری قلب و عروقی

دیابت به طور چشمگیری خطر ابتلا به انواع مشکلات قلبی عروقی، از جمله بیماری عروق کرونر را با درد قفسه سینه (آنژینا)، حمله قلبی، سکته مغزی و باریک شریان ها (آترواسکلروز) افزایش می دهد . اگر دیابت دارید، احتمال بیشتری دارید که بیماری قلبی یا سکته داشته باشید.

آسیب عصبی (نوروپاتی)

قند اضافی می تواند دیواره های عروق خونی کوچک (مویرگ ها) را تحریک کند که اعصاب شما را به خصوص در پاهای خود تغذیه می کند . این می تواند باعث سوزش، بی حسی، سوزش یا درد شود که معمولا در انگشتان دست یا انگشتان شروع می شود و به تدریج گسترش می یابد . بدون درمان، شما می توانید تمام احساس را در اندام تحت تاثیر از دست بدهید . آسیب اعصاب مربوط به هضم می تواند باعث تهوع، استفراغ، اسهال یا یبوست شود . برای مردان، ممکن است منجر به اختلال نعوظ شود.

آسیب کلیه (نفروپاتی)

کلیه ها حاوی میلیون ها عدد خوشه خونی کوچک (گلومرولی) هستند که ضایعات را از خون شما فیلتر می کنند . دیابت می تواند به این سیستم فیلترینگ ظریف آسیب برساند . آسیب جدی می تواند منجر به نارسایی کلیه یا بیماری برگشت ناپذیری کلیه شود که ممکن است نیاز به دیالیز یا پیوند کلیه داشته باشد.

آسیب چشم (رتینوپاتی)

دیابت می تواند به عروق خونی شبکیه (رتینوپاتی دیابتی) آسیب برساند که به طور بالقوه منجر به کوری می شود . دیابت همچنین خطر دیگر شرایط دید بدنی مانند آب مروارید و گلوکوم را افزایش می دهد.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید