بیماری هانتینگتون چه علت و علائمی دارد؟,بیماری هانتینگتون,بیماری هانتینگتون چیست؟ , درمان بیماری هانتینگتون , علائم بیماری هانتینگتون ,علت بیماری هانتینگتون

بیماری هانتینگتون چه علت و علائمی دارد؟


بیماری هانتینگتون چه علت و علائمی دارد؟

بیماری هانتینگتون یکی از بیماری هایی است که دانشمندان به تازگی کشف کرده اند. این بیماری باعث بوجود آمدن اختلالات در مغز می شود . بیماری هانتینگتون باعث می شود که در برخی از بخش های مغز به خصوص در کادات سلول های عصبی بمیرند. هنگامی که این سلول ها می میرند باعث بروز مشکلات جدی می شود برای مثال باعث می شود که فرد رفته رفته نتواند احساسات خود را کنترل کند و در نهایت به مرگ ختم شود پس باید حتما سریعا تشخیص داده و درمان شود برای همین ما امروز می خواهیم به شما بگوییم بیماری هانتینگتون چه علت و علائمی دارد؟ و شما را بیشتر با این بیماری آشنا خواهیم کرد پس در ادامه با ما همراه باشید.

بیماری هانتینگتون چه علت و علائمی دارد؟,بیماری هانتینگتون,بیماری هانتینگتون چیست؟ , درمان بیماری هانتینگتون , علائم بیماری هانتینگتون ,علت بیماری هانتینگتون

افرادی که دچار بیماری می شوند

بیماری هانتینگتون یک اختلال ژنتیکی است.  ژن HD غالب است، بدین معنا که هر کودک والدین دارای HD دارای احتمال ۵۰٪ به ارث بردن بیماری است و گفته می شود که در معرض خطر است. مردان و زنان همان خطر ابتلا به بیماری را دارند.  هانتینگتون در تمام نژادها رخ می دهد . علائم معمولا بین ۳۰ تا ۵۰ سالگی ظاهر می شود، اما این بیماری در کودکان یا سالمندان دیده می شود.

علائم بیماری

  • آشفتگی های احساسی (افسردگی، بی تفاوتی، تحریک پذیری، اضطراب، رفتار وسواسی)
  • از دست دادن شناختی (عدم توانایی تمرکز، برنامه ریزی، فراخوان یا تصمیم گیری، بینش)
  • وخامت فیزیکی (کاهش وزن، حرکات ناخواسته، هماهنگی کاهش یافته، راه رفتن، صحبت کردن، بلع شدن دشوار)

تغییرات قابل توجهی در علائم وجود دارد، و نه همه افراد علائم را به همان درجه. علائم نیز با هر مرحله از بیماری متفاوت است.

روش تشخیص بیماری

هانتینگتون معمولا با استفاده از تست های روانشناختی و عصبی و با بررسی سابقه خانوادگی تشخیص داده می شود. گاهی اوقات پزشکان از اسکن مغز استفاده می کنند تا ببینند که آیا بخش های خاص مغز، به ویژه کادات و پوتامن به درستی کار می کنند یا آزمایش های ژنتیکی برای تأیید تشخیص کامل انجام می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید