بیوتین چیست؟

بیوتین چیست؟


بیوتین چیست؟

بیوتین یکی از ویتامین های مفید در بدن می باشد که در بعضی از غذا ها به مقدار بسیار کمی یافت می شود شما می توانید با استفاده از این ویتامین مفید ریزش موی خود را کنترل کنید. اگر شما هم می خواهید بدانید بیوتین چیست؟ و بیشتر با این ویتامین آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

بیوتین چیست؟

بیوتین چیست؟

همانطور که گفتیم بیوتین در بعضی از غذا ها موجود است اما مقدار آن کم است. این ویتامین دارای نام های مختلفی است به نام کوآنزیم R، ویتامین B7، ویتامین H و فاکتور W.

افراد در معرض کمبود

بیوتین نیز مانند دیگر ویتامین ها اگر مقدار آن در بدن کم باش باعث ایجاد مشکلاتی می شود.اما اول باید بدانیم که چه مواقعی بیشتر در معرض کمبود می شویم. در موقع بارداری، تغذیه با لوله در طولانی مدت، سوء تغذیه و کاهش وزن سریع ممکن است افراد دچار کمبود ویتامین بیوتین شوند. محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که سیگار نیز باعث می شود که افراد دچار کمبود ویتامین شوند.

نشانه های کمبود ویتامین بیوتین

یکی از نشانه های کمبود ویتامین بیوتین در افراد ریزش مو است که امروزه بسیاری از افراد دچار این مشکل هستند. از دیگر نشانه ها می توان به شکستگی ناخن‌ها، التهابات پوستی در نوزادان، دیابت و در افسردگی متوسط و … اشاره کرد که در این موقع افراد بیوتین را بصورت مکمل های خوراکی یا تزریقی استفاده می کنند.

تاثیرات فرایند پخت بر ویتامین بیوتین

یکی از ویژگی های ویتامین بیوتین این است که در برابر حرارت ، نور و اکسیژن مقاوم می باشد و هنگام تابش خورشید هیچ تغییر نمی یابد برای همین می توان مدت های طولانی و به راحتی این ویتامین را نگهداری کرد. طبق تحقیقاتی که انجام داده شده است محققان به این نتیجه رسیده اند که ویتامین در فرایند پخت بیشتر و راحت تر جذب بدن می شود.

پاسخ دهید