تاثیر افزایش سن بر چاق شدن چیست

تاثیر افزایش سن بر چاق شدن چیست


تاثیر افزایش سن بر چاق شدن چیست

بی شک تاثیر افزایش سن بر چاق شدن کم نیست. افراد زیادی را می بینیم که با افزایش وزن به صورت همزمان چاق شده اند و نتوانسته اند یک رژیم غذایی مناسب برای لاغری داشته باشند. همچنین شرایط کاری و سختی های زندگی نیز ممکن است موجب چاقی شوند.

تاثیر افزایش سن بر چاق شدن چیست

تاثیر افزایش سن بر چاق شدن چیست

تاثیر افزایش سن بر چاق شدن

خیلی از افراد مسن را دیده اید که مشکل چاقی دارند و با افزایش سن این مشکل شان بیشتر شده و چاق تر می شوند وقتی دلیل این چاقی را پرس و جو کنید متوجه خواهید شد که داشتن وزن متعادل با افزایش سن سخت تر می شود و به این راحتی ها نمی توان لاغر شد. در اصل عادت های غذایی این افراد در این سنین موجب چاقی نمی شود بلکه ممکن است افراد مسن تر حتی کمتر غذا مصرف کنند اما چاق شوند. دلایل دیگری وجود دارد که باعث چاقی می شوند. می تواتن به تغییر در میزان و ترشح هورمون ها، سبک زندگی آرام تر و کم تر شدن تحرکات، افزایش استرس و کمبود خواب اشاره کرد که از دلایل اصلی چاقی در این سنین می باشد.

 

مشکل دیگری که افراد در این سنین دارند تحلیل رفتن ماهیچه ها می باشد. برای جلوگیری از کم ماهیچگی می توانید از برخی ورزش ها مانند بدنسازی یا وزنه برداری استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از کار هایی که باید بکنید برای اینکه وزن خود را متعادل نگه دارید داشتن خواب کافی می باشد. بدن نیاز به خواب دارد چون ترمیم و بازسازی عضلات نیاز دارند که در زمان استراحت بدن انجام گیرد. رژیم های غذایی دارای چربی چندان مفید نیست و رژیم غذایی باید سرشار از پروتئین باشد. همچنین داشتن وعده های غذایی مناسب در طول روز برای حفظ سلامتی بسیار مفید است.

پاسخ دهید