تاثیر انگل گربه در بیماری ها و سرطان

تاثیر انگل گربه در بیماری ها و سرطان


تاثیر انگل گربه در بیماری ها و سرطان

انگل گربه برخی مواقع می تواند باعث بیماری های مختلفی شود. همچنین مشاهده شده که انگل گربه باعث بروز سرطان شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا تاثیر این انگل را بدانید.

تاثیر انگل گربه در بیماری ها و سرطان

تاثیر انگل گربه در بیماری ها و سرطان

انگل گربه

یک انگل به نام توکسوپلاسما گوندی وجود دارد که بیشتر در گربه ها یافت می شود. این انگل در بدن حدود دو میلیارد نفر در جهان وجود دارد. توکسوپلاسما گوندی نوعی انگل اجباری می باشد که بیشتر در بدن گربه ها یافت شده و از طریق مدفوع گربه منتقل می شود. قدرت آلوده کردن این انگل بسیار بالا است و شواهدی جدید نشان می دهد که بسیار خطرناک است.

حدودا یازده درصد از آمریکایی ها دارای آنتی بادی علیه توکسوپلاسما هستند که نوعی واکسن محسوب می شود. آلودگی به این انگل در برخی افراد مانند خانم های باردار ممکن است باعث سقت یا عقب ماندگی جنین شود. این انگل موجب اختلالات عصبی، صرع، آلزایمر، پارکینسون و سرطان می باشد. از طریق خودن یا تماس با مدفوع گربه یا گوشت خام گربه این ویروس منتقل می شود. اما این انگل بر روی سیستم عصبی و فعالیت های مغزی تاثیر گذار است و ممکن است باعث بروز بیماری های مختلف شود.

البته خطر ابتلا به این بیماری ها در کشور هایی که گوشت گربه طبخ می شود حتی بیشتر است. کسانی که در خانه ها گربه نگهداری می کنند نیز در خطر ابتلا به این بیماری هستند. حتی ممکن است ناخواسته به این بیماری مبتلا شوید. پس باید حواس مان را جمع کنیم تا از این انگل و تاثیرات احتمالی بعدی آن اجتناب کنیم. پیشنهاد می شود تا آن جا که می توانید از انواع انگل ها دوری کنید زیرا درمان آن ها به این سادگی ها نیست. موفق باشید

پاسخ دهید