تقویت و سلامت مغز با سیتی کولین


سیتی کولین,تقویت مغز,سلامت مغز,عملکرد مغز,افزایش حافظه,محافظت از مغز,بهبود عملکرد مغز,افزایش حافظه بلند مدت,افزایش حافظه کوتاه مدت,کاهش فراموشی

سوالی که پیش میاد چطوری میتوانیم بر تقویت و سلامت و تمرکز مغز اثر بگذاریم و به بهترین شکل انجام دهیم.در این مطلب میخوانیم که با سیتی کولین می توانیم بر تقویت مغز تاثیر بگذاریم و عملکرد مغز را بهبود بخشیم. در مجله پزشکی نازدونه به این مورد توجه میکنیم.

سیتی کولین چیست ؟

سیتی کولین(سیتیدین دی فسفات کولین یا سیتیدین 5-دی فسفرکولین) یک واسطه تبدیل کولین به فسفاتیدل کولین در غشا سلول است،سیتی کولین به طور طبیعی در سلول بافت و اندام های خاصی وجود دارد.

سیتی کولین به صورت قرص های مکمل رژیمی -غذایی به دلیل اثر بخشی بالا در عملکرد و سلامت مغز یکی از پر طرفدارترین مکمل های مغزی می باشد. پس از مصرف خوراکی در روده به کولین و سیتیدین تجزیه شده و پس از جذب و عبور از سد خونی -مغز توسط آنزیم های موجود در مغزبه فسفاتیدیل تبدیل می شود. فسفاتیدیل کولین از مهمترین ترکیبات غشاء سلوی است و در حفظ و سلامت سلول های مغزی و ازتباط بین آنها نقش مهمی دارد.

 

تاثیر سیتی کولین

افزایش حافطه و تمرکز

کمک به یادآوری بهتر مطالب

افزایش ظرفیت یادگیری

محافظت از سلامت مغز و بهبود عملکرد آن

 

تحقیقات انجام شده در مورد سیتی کولین

مطالعات نشان داده است که مکمل های سیتی کولین موجب افزایش تراکم گیرنده های دوپامینو در نتیجه تقویت حافظه ، بهبود ظرفیت یادگیری و افزایش انرژی مغزی می شود. سیتی کولین پیش ماده سنتر استیل کولین می باشد که یک واسطه شیمیایی در مغز بوده و در افزایش حافظه تمرکز و استدلال موثر است.

محققان معتقدند که سیتی کولین می تواند به عنوان مکمل غذایی برای اغلب افراد در جهت کمک به حفظ اطلاعات یادگیری کاهش فراموشی بهبود عملکرد حافظه کوتاه مدت و بلند مدت و افزایش سرعت یادآوری مطالب موثر باشد، سیتی کولین یکی از جدیدترین مکمل هاست که کشف شده است.

پاسخ دهید