جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها,پیشگیری از دیابت,بهترین روش پیشگیری از دیابت,غذای های موثر بر دیابت,دانستنی هایی درباره دیابت,درمان دیابت

جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها


جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها

دیابت یکی از مشکلات اجتماعی می باشد که بیشتر افراد دچار آن می شوند و با این روند افراد زیادی در آینده نیز دچار آن خواهند شد و مشکل قند خواهند داشت که باید مورد توجه قرار گیرد در غیر این صورت می تواند افراد را به کام مرگ بکشاند. پس بجای درمان دیابت در فکر پیشگیری از آن باشیم تا هزینه های زیادی نیز صرف نکنیم. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما روش جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها را آموزش می دهیم که با استفاده از آن می توانید به راحتی از دیابت پیشگیری کنید. پس اگر شما هم می خواهید روش جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

جلوگیری از دیابت با مصرف برخی غذاها,پیشگیری از دیابت,بهترین روش پیشگیری از دیابت,غذای های موثر بر دیابت,دانستنی هایی درباره دیابت,درمان دیابت

افزایش مصرف فیبر

فیبر نه تنها باعث کاهش سطح قند خون می شود، بلکه می تواند موجب کاهش فشارخون ناشی از سایر مواد غذایی نیز شود . سازمان های کارشناس توصیه می کنند ۲۵ تا ۵۰ گرم فیبر در روز برای افراد مبتلا به دیابت، لازم است .  علاوه بر دانه های کامل مانند برنج قهوه ای، جو، جو و کوینو، تمرکز بر سایر غذاهایی مانند لوبیا و سبزیجات که دارای فیبر زیاد هستند، مفید است.
کری گانس، یک متخصص تغذیه می گوید: “مصرف پروتئین و دانه های کامل آنها می توانند مقدار زیادی مواد غذایی را به یک وعده غذایی کم کالری اضافه کنند . آنها همچنین می توانند به سوپ نیز اضافه شوند”.

تاثیر ادویه جات

نه تنها مواد غذایی که می خورید مهم است ، بلکه نوع ادویه ای که استفاده می کنید می تواند خطر ابتلا به دیابت را تحت تاثیر قرار دهد . مطالعه در مورد ادویه جات معمولی در غذا نشان داد که تقریبا همه آنها، ریحان، زیره سبز، پونه کوهی، جعفری و مریم گلی می توانند به کاهش قند خون و افزایش تولید انسولین کمک کنند.

هنگامی که محققان دانشگاه گرجستان ۲۴ گیاه معمولی و ادویه جات را آزمایش کردند، آن ها دریافتند که آنتی اکسیدان های آنها مخصوصا گل میخک و دارچین می توانند از آسیب های بافتی و التهاب ناشی از قند خون بالا ، جلوگیری کنند. ادویه جات و ترشی جات یک جایگزین عالی برای سدیم هستند، که اولین عامل بالا بردن فشار خون است.  افراد مبتلا به دیابت خطر ابتلا به فشار خون بالا را دارند که می توانند به حملات قلبی و سکته مغزی کمک کنند، بنابراین کاهش دادن سدیم ایده خوبی است.

 

 

منبع:دکترسلام/هلوکتر

پاسخ دهید