خواص تخم کتان

خواص فوق العاده ی تخم کتان


خواص فوق العاده ی تخم کتان

تخم کتان همان تخم گیاه کتان می باشد که یکی از گیاهان طب سنتی قدیم ایران می باشد بگونه ای که حدود 3000 سال پیش در بابل کشت می شد. این تخم دارای دو نوع می باشد که یکی تخم کتان قهوه ای و دیگری تخم کتان زرد یا طلایی. بذر کتان دارای ارزش غذایی بسیار زیادی می باشد و برای بدن بسیار مفید می باشد و دارای خواص بیشماری است. اگر شما هم می خواهید خواص تخم کتان را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

خواص تخم کتان

خواص تخم کتان

تاثیر مصرف دانه کتان در کاهش فشار خون و جلوگیری از بیماری های قلبی

محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که تخم کتان دارای امگا 3 می باشد که طبق مکانیسم هایی توانایی ضد التهابی و تنظیم نمودن ضربان قلب را دارد همچنین به بهبود سیستم قلبی عروقی بسیار کمک می کند. تخم کتان برای کسانی که فشار خون بالایی دارند بسیار مفید می باشد زیرا خاصیت کاهش فشار خون را داراست برای همین امکان مبتلا شدن به بیماری های قلبی در افراد را کاهش می دهد. این تخم چون دارای امگا 3 می باشد برای همین برای تنظیم ریتم قلب بسیار مفید می باشد. همچنین رژیم غذایی حاوی دانه های کتان از سخت شدن و گرفتگی شریان ها جلوگیری می کند.

دانه کتان برای درمان یبوست

یکی از ویژگی های دیگر دانه کتان این است که دارای فیبر های محلول و نا محلول دارد برای همین ماده ای ملین است و دفع را آسان تر می کند.افرادی که دچار یبوست هستند می توان گفت برای شما دانه کتان به عنوان یکی از بهترین داروی طبیعی می باشد. شما باید شب هنگام خواب یک قاشق از دانه را داخل لیوان ریخته و بگذارید تا خوب خیس بخورد و فردا آن را با آب بخورید. بعد مصرف منظم تاثیر شگفت انگیز آن را خواهید دید.

پاسخ دهید