خواص شگفت انگیز عسل

خواص شگفت انگیز عسل


خواص شگفت انگیز عسل

عسل یکی از مفید ترین ماده غذایی به شمار می آید. عسل خاصیت دارویی بسیاری دارد بطوریکه از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت و امروزه نیز بسیار مورد استفاده قرار می گرفت.اگر شما هم می خواهید خواص شگفت انگیز عسل را بدانید و از آن بیشتر استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید.

خواص شگفت انگیز عسل

خواص شگفت انگیز عسل

۱-جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی

عسل دارای آنتی اکسیدانی به نام فلاونوئید است که باعث می شود احتمال مبتلا شدن به سرطان را در افراد کاهش دهد و باعث می شود افراد دور از بیماری های قلبی باشند.

۲-کاهش زخم ها و سایر اختلالات دستگاه گوارش

محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که عسل باعث می شود که افراد از اختلالاتی همچون زخم و گاستروانتریت باکتری در امان باشند.

۳-ضد باکتری، ضد قارچی، ضد قارچی

یکی دیگر از ویژگی های عسل داشتن آنزیمی است که از زنبور ها به آن منتقل می شود و باعث می شود که عسل خاصیت ضد باکتری داشته باشد زیرا این آنزیم یاعث تشکیل پراکسید هیدروژن می شود.

۴-عملکرد ورزشی را افزایش دهید

در زمان های قدیم ورزشکاران برای اینکه بدن ورزیده ای داشته و پر انرژی باشند از عسل استفاده می کردند . امروزه نیز در باشگاه های بدنسازی در برنامه های غذایی افراد عسل را استفاده می کنند.

۵-سوزش سرفه و گلو را کاهش می دهد

در طب سنتی برای درمان سرفه عسل را تجویز می کردند امروزه نیز مادربزرگ ها برای نوه های خود آن را تجویز می کنند اما صد حیف که مردم بر دارو های شیمیایی پر ضرر رو آورده اند و از داروی های طبیعی و بی ضرر غافل شده اند. پس اگر شب ها سرفه امانتان را بریده و نمی توانید بخوابید کافیست کمی عسل میل کنید تا سرفه ی شما را آرام کند.

پاسخ دهید