دانستنی هایی درباره افزایش وزن

دانستنی هایی درباره افزایش وزن


دانستنی هایی درباره افزایش وزن

اگر شما به دنبال افزایش وزن هستید و از کمبود وزن خود ناراحت هستید باید بدانید افزایش وزن بایدها و نبایدهایی دارد که باید از آنها مطلع بوده و با رعایت آنها وزن خود را افزایش دهید. اگر شما هم می خواهید بیشتر در مورد افزایش وزن بدانید همچنین در مورد دانستنی هایی درباره افزایش وزن آگاه باشید در ادامه با ما همراه باشید.

دانستنی هایی درباره افزایش وزن

دانستنی هایی درباره افزایش وزن

بهترین راه برای  افزایش وزن طبیعی،  افزایش کالری در رژیم غذایی و تغییر برخی عادت بد در شیوه ی زندگی است.اگر هدف شما افزایش توده عضلانیبدنتان می باشد،  باید به طور منظم غذاهای غنی از پروتئین بخورید. گوشت بدون چربی (مثل مرغ،  و ماهی)، تخم مرغ، لوبیا و عدس  و همچنین ماست و آجیل همه منابع عالی پروتئین هستند.

همچنین قبل از رفتن به رخت خواب نوشیدن یک لیوان شیر یا خوردن مقداری ماست پروتئین بدن شما را تامین می کند .همچنین برای افزایش وزن غذاهای چرب را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.سعی کنید پنیر های پرچرب  را به  وعده های غذایی خود اضافه کنید.

همچنین کره بادام زمینی و عسل را به  بلغور جو دوسر اضافه نموده و روزانه استفاده نمایید. این غذاها دارای کالری بسیار بالایی هستند و می توانند به افزایش کل کالری بدن  کمک کنند.خوردن کربوهیدرات های پیچیده مانند برنج قهوه ای، بلغور، جو، دانه های کامل و کینوا   نیز وزن بدن شما را افزایش خواهند داد.

از شیر خشک استفاده کنید:

راه ساده استفاده از شیر خشک، افزودن آن  به  غذاهای پخته شده  مثل  پاستا  و سوپ است. وقتی غذادرست میکنید  ، شیر خشک را هم اضافه کنید.خوردن روغن ها و چربی های سالم را از یاد نبرید.روغن های سالم مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل غنی از مواد مغذی و کالری بالا هستند. اضافه کردن یک  مقداری روغن به  سالاد و یا اضافه کردن  مقداری از آووکادو به غذا یک راه آسان برای افزایش کالری است.

خوردن میان وعده بین وعده های غذایی:

برای کمک به افزایش کالری ها، وعده های غذایی خود را بیشتر کنید.  و  در طول روز چند بار غذا به مقدار کم بخورید.سعی کنید حداقل هر ۴ ساعت چیزی بخورید.

از خودن خشکبار ها غافل نشوید.یکی دیگر از مواد غذایی پر کالری، میوه خشک، مانند زردآلو خشک، انجیر، یا کشمش است.

پاسخ دهید