دانستنی هایی درباره امگا 3

دانستنی هایی درباره امگا 3


دانستنی هایی درباره امگا 3

شاید شما هم نام امگا 3 را شنیده اید و می دانید که ماهی ها به عنوان یکی از منابع امگا 3 می باشند و می توان آن را به راحتی جذب کرد.امگا 3 یکی از چربی های مفیدی است که برای بدن بسیار نیاز است و شما باید حتما امگا 3 را باید تامین کنید. ما امروز می خواهیم به شما دانستنی هایی درباره امگا 3 را خواهیم گفت و مطمئن هستیم شما بعد از خواندن این مقاله سریعا بدنبال منابع امگا 3 خواهید گشت و با آن بیشتر آشنا خواهید شد پس اگر شما هم می خواهید بیشتر با امگا 3 آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

دانستنی هایی درباره امگا 3

هنگامی که حرف چربی به میان می آید یک نوع است که نمی خواهید آن را از دست دهید: اسیدهای چرب امگا ۳٫ دو مورد مهم – EPA و DHA – عمدتا در ماهی های خاص یافت می شوند .ALA (اسید آلفا لینولنیک)، یکی دیگر از اسید های چرب امگا ۳، در منابع گیاهی مانند آجیل و دانه ها یافت می شود . بدن شما نه تنها نیاز به این اسیدهای چرب برای عملکرد دارد بلکه همچنین برخی از مزایای سلامتی بزرگ را به شما ارائه می دهد.

درمان بیماری با امگا ۳

چربی خون (تری گلیسرید)

مکمل های روغن ماهی می توانند سطح تری گلیسیرید را افزایش دهند . داشتن سطح بالایی از این چربی خون شما را در معرض خطر بیماری قلبی قرار می دهد.

آرتروز روماتیسم

مکمل های روغن ماهی (EPA + DHA) می توانند سفتی و درد مفاصل را کاهش دهند . به نظر میرسد مکملهای امگا ۳ باعث افزایش اثربخشی داروهای ضد التهابی نیز میشوند.

افسردگی

برخی محققان دریافته اند که کشت هایی که غذاهایی با سطوح بالای امگا ۳ دارند، دارای سطوح پایین افسردگی هستند . به نظر می رسد روغن ماهی نیز اثرات ضد افسردگی را تقویت می کند و ممکن است به علائم افسردگی اختلال دوقطبی کمک کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید