دانستنی هایی درباره دندان عقل,دندان عقل,دندان عقل چیست؟,نکاتی درباره دندان عقل,زمان رشد دندان عقل,محل دندان عقل,چگونه از دندان عقل مراقبت کنیم؟

دانستنی هایی درباره دندان عقل


دانستنی هایی درباره دندان عقل

همانطور که می دانید دندان چند نوع می باشد و باید همه آن ها را بشناسیم تا بتوانیم استفاده درستی از آن ها داشته باشیم همچنین از آن ها به خوبی مراقبت کنیم. ما امروز می خواهیم به شما دانستنی هایی درباره دندان عقل را آموزش دهیم که بسیار مفید می باشد و همگی باید بدانند. چون دندان عقل یکی از مهمترین دندان ها می باشد و این دندان تنها یک بار رشد خواهد کرد. پس اگر شما هم می خواهید از دانستنی هایی درباره دندان عقل و بیشتر مراقب دندان های خود باشید در ادامه با ما همراه باشید.

دانستنی هایی درباره دندان عقل,دندان عقل,دندان عقل چیست؟,نکاتی درباره دندان عقل,زمان رشد دندان عقل,محل دندان عقل,چگونه از دندان عقل مراقبت کنیم؟

دندان عقل در کجا و چه زمانی رشد می کند؟

مردم معمولا چهار دندان عقل در می آورند، هر کدام در پشت دندان های کرسی در هر دو طرف فک بالا و پایین ظاهر می شود . طبق گزارش انجمن دندانپزشکی آمریکایی (ADA) بهداشت دهان و دندان، آنها معمولا بین ۱۷ تا ۲۱ سالگی ظاهر می شوند. نحوه ظهور آنها در افراد متفاوت است . با این حال، فرد کوارنستروم،  DDS از انجمن دندانپزشکی آمریکایی بیهوشی، توضیح می دهد که دندان های عقل ممکن است فقط تا حدی رشد کنند یا حتی در بافت آدامسی لثه باقی بمانند.

علت رشد دندان عقل

از آنجایی که دندان های عقل باعث مشکلات بسیاری می شوند و برای جویدن مورد نیاز نیستند، پزشکان درباره عملکردشان حدس می زنند. کامال بواسایدی، BDS، FDSRCS مرکز بهداشت علم دانشگاه تگزاس در هوستون می گوید دندان های عقل در سن ۷ سالگی رشد می کند و مانند دندان های دیگر فقط بعد از تولد رشد نمی کنند . در طول تاریخ بشر، رژیم غذایی معمولی به دندان ها آسیب می رساند .

در این شرایط، دندان های عقل در گذشته برای جایگزینی دندان های کرسی که از بین می رفتند، مفید بوده است.  حالا که رژیم های غذایی نرمتر هستند، دندان ها این کار را به سرعت انجام نمی دهند و هیچ شکافی برای پر کردن توسط دندان های عقل وجود ندارد.  دکتر کوارنستروم معتقد است که برخی از شواهد وجود دارد که نشان می دهد فک های انسان های جدید کوچکتر از فک های افراد پیش از تاریخ است.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

 

پاسخ دهید