درمان سیاتیک

درمان سیاتیک


درمان سیاتیک

اگر شما تاکنون سیاتیک را تجربه کرده اید، می دانید که یک بیماری دردناک و حتی ناتوان کننده است.سیاتیک به درد موضعی در قسمت کمر اشاره دارد که اغلب ممکن است به یکی از پاها و یا به باسن هم  گسترش یابد. این احساس  می تواند به سرعت از بین برود و حتی می تواند برای هفته ها نیز باقی بماند. در اغلب موارد، این درد شدید، تکان دهنده تنها بر روی یکی از پاها تاثیر می گذارد، اما به ندرت میتواند علت اصلی این بیماری  باشد.اگر شما هم می خواهید بیشتر با این بیماری آَشنا شده و درمان سیاتیک را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

درمان سیاتیک

این بیماری یک بیماری عصبی می باشد که عصب سیاتیک را درگیر خود می کند درد در برخی از موارد شدت می یابد. ولی در برخی اوقات درد موقتی است. با توجه به محل درد، بسیاری از افراد به علت مشکلی که در پا دارند  دچار سیاتیک میشوند، در حالی که آسیب جدی عصبی در قسمت کمر به وقوع میپیوندد.

اما علت سیاتیک چیست:

سیاتیک به طور مستقیم با فشار ناشی از عصب سیاتیک ایجاد می شود، اما این فشار می تواند منجر به دلایل مختلفی مانند گره های عضلانی، دیسک های فتق، تحریک عضلانی, سندروم  پری فرمیس، سندرم همسترینگ، اختلالات  مفصلی و مشکلات موضعی شود.

اکثر مشکلات سیاتیک از گره های عضلانی در پشت کمر به وجود می آیند که می تواند بر عصب سیاتیک فشار وارد کند. این می تواند ناشی از  ورزش، التهاب عضلانی، خم شدن با شیوه های عجیب و غریب , شل شدن یا گرفتگی عضلانی باشد

مشکلات موضعی در اثر فشار عضلانی روی عضلات پشتی اتفاق می افتد

اسپاسم عضلانی در اثر کمبود مواد مغذی و آسیب های تحریک کننده ایجاد می شود و می تواند به صورت ناخوداگاه اتفاق بیوفتد.

علائم سیاتیک:

شایع ترین علت سیاتیک یک درد تیر کشیده  در باسن  و پاها است علائم بعدی بی حسی در باسن، ضعف در پاها، کمر درد،  و مشکل در ایستادن ست.

اما برای درمان سیاتیک چه باید کرد:

  • تجویز داروهای ضد: شاید درد سیاتیک را پنهان کند ولی درمان قطعی این بیماری نیست
  • تزریق استروئید: تزریق استروئید عضله های  اطراف  را تقویت کرده و التهاب را در قسمت پایین  کمر کاهش دهد
  • طب سوزنی: درمان با  طب سوزنی جریان انرژی را به عصبی که در کمر وجود دارد هدایت میکند
  • ماساژ: محبوب ترین روش برای درد سیاتیک، ماساژ درمان کمر، باسن و پا است، زیرا این امر باعث بهبودالتهاب ماهیچه ها می شود.
  • کمپرس سرد و گرم: وقتی در نقطه درد سیاتیک  کمپرس گرم و سرد انجام دهیم به بهبود عضلات کمک میکند، عصب را آرام می کند و به طور کلی درد و تورم کمر را کاهش می دهد.

سیاتیک نیاز به مراقبت دارد و باید با این بیماری ساخت.

پاسخ دهید