درمان لرزش دست ها و علل آن

درمان لرزش دست ها و علل آن


درمان لرزش دست ها و علل آن

در این پست آموزشی با شما عزیزان همراه هستیم تا روش های جدید و متفاوت درمان لرزش دست را بازگو کنیم. در صورتی که مایل هستید این مطلب را ادامه دهید با ما همراه باشید …

درمان لرزش دست ها و علل آن

درمان لرزش دست ها و علل آن

درمان لرزش دست

یکی از مشکلات شایع بین بزرگسالان لرزش دست می باشد. ما می خواهیم به علت آن ها و درمانشان فکر کنیم. برای همین به موضوعات تخصصی لرزش دست نمی پردازیم و بر روی موضوع اصلی تمرکز می کنیم. از دلایل این مشکل می توان به عوارض جانبی دارو های مصرفی مانند دارو های آرامبخش، ضد افسردگی، لیتیم، آسم و … ، مصرف کافئین زیاد، مشکلاتی مانند اختلالات مخچه، پرکاری تیروئید و هانتینگتون، میزان قند خون پایین بدن که به اصطلاح می گوییم فرد قندش افتاده است.

در صورتی که قبلا الکل مصرف می کرده اید و حالا آن را ترک نموده اید ممکن است در اثر ایجاد وابستگی لرزش بوجود آید. همچنین در صورتی که تغذیه مناسبی نداشته باشید با این مشکل مواجه هستید. استرس های روزانه و عصبانیت ها نیز موجب لرزش دست می شود. همان طور که گفتیم یکی از علل این مشکل استرس می باشد. برای درمان مشکلات بهتر است ابتدا علت بوجود آمدن شان را بررسی کنیم.

اگر علت بوجود آمدن لرزش دست استرس می باشد باید سعی کنیم آن را متوقف و یا کمتز کنیم تا استرس مان هم کم شود. همچنین عصبانیت خود را کنترل کرده و خیلی به خود فشار وارد نکنید. برخی دارو های گیاهی و روش های مختلف وجود دارد که می توانیم آن ها را معرفی کنیم اما بهتر است همیشه با مراجعه به پزشک نظر آن ها در مورد مشکلات خودمان را جویا شویم و در صورت نیاز عمل جراحی، روان درمانی، اصلاح روش زندگی و … را انجام دهید.

 

پاسخ دهید