درمان گرفتگی بینی

درمان گرفتگی بینی


درمان گرفتگی بینی

یکی دیگر از موارد مورد اذیت افراد گرفتگی بینی است بگونه ای که باعث دلگرفتگی و افسردگی کوتاه مدت افراد می شود و اجازه نفس کشیدن به فرد را نمی دهد. همه فکر می کنند که این گرفتی به علت افزایش مخاط اضافی می باشد و باید تخلیه شود اما این باعث گرفتگی نمی شود. علت گرفتگی بینی بافت‌های ملتهب و تحریک شده در سینوس‌ها و مسیر بینی ایجاد می‌شود. اگر شما هم می خواهید درمان گرفتگی بینی را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

درمان گرفتگی بینی

یکی دیگر از علت های گرفتگی بینی در زمان سرماخوردگی فرد می باشد که در این موقع بافت ها و رگ های خونی فرد متورم می شوند و همین باعث گرفتگی بینی می شود. از دلایل دیگر می توان به آلرژی یا تحریک شدن توسط سیگار اشاره کرد. ما امروز به شما درمان خانگی گرفتگی بینی را آماده کرده ایم که می توانید استفاده کنید.

دوش آب داغ

دوش آب داغ گرفتن هنگام سرماخوردگی یا آنفولانزا یکی از بهترین روش ها برای رفع گرفتگی بینی می باشد. البته باید توجه داشته باشید که گرما آب را تنظیم کنید زیرا بگونه ای نباشد که باعث سوختگی پوست شما شود. اگر احساس کردید مخاط اضافی باعث گرفتگی بینی شما شده می توانید با بخار ترشحات را نازک تر کنید و آن را تخلیه کنید. همچنین می توانید وان را با آب داغ پر کرده و درون آن بنشینید و چند قطره روغن گیاهی به آن اضافه کنید سپس سر خود را با حوله بپوشانید.

روش انجام
دوش آب گرم
یک حوله

شما باید هنگام دوش گرفتن تاجایی که امکان دارد و می توانید تحمل کنید آب را داغ کنید تا تاثیر آن افزایش یابد و شما سریعتر رهایی یابید. پس از آن باید حدود 15 دقیقه زیر آن بنشینید . قبل از نشستن زیر آب داغ باید در ها را ببنید تا بخار خارج نشود. اگر دید که دیگر نمی توانید نفس بکشید می توانید کمی از در را باز بگذارید.

پاسخ دهید