دستور پخت سوپ گل کلم

دستور پخت سوپ گل کلم


دستور پخت سوپ گل کلم

در فصل زمستان به دلیل سردی هوا ممکن است دچار برخی بیماری ها شویم و بدن ما نیاز شدیدی به مواد غذایی مقوی دارد. ما امروز می خواهیم به شما دستور پخت سوپ گل کلم را آموزش دهیم که مخصوص فصل زمستان می باشد و بسیار سوپ مقوی می باشد و برای بدن بسیار مفید است و شما می توانید در برنامه های رژیمی خود از این سوپ استفاده کنید.. البته این را هم بگویم که این سوپ یک سوپ ترکیه ای پرطرفدار است و شما بعد از مصرف عاشق آن خواهید شد. همچنین می توانید از این سوپ برای کاهش وزن خود نیز استفاده کنید اگر شما هم می خواهید دستور پخت سوپ گل کلم را یاد گرفته و آشپزی را شروع کنید در ادامه با ما همراه باشید.

دستور پخت سوپ گل کلم

مواد لازم برای تهیه سوپ گل کلم:

گل کلم ۱ عدد

آب ۵ لیوان

شیر ۱ لیوان

کره ۲ قاشق غذا خوری

رب ۱ قاشق غذا خوری

پیاز متوسط ۱ عدد

نعناع

پاپریکا

نمک

طرز تهیه سوپ گل کلم :

برای تهیه این سوپ خوشمزه ابتدا باید در یک قابلمه در اندازه متوسط گل کلم را گل گل کرده و بریزید. حالا بعد از اضافه کردن گل کلم باید آن را تا مقداری که روی گل کلم ها را بگیرد آب بریزید و روی حرارت بگذارید تا نرم شود و هنگامی که نرم شد با استفاده از بلندر مثل پوره کنید و بعد به آن شیر اضافه کنید و هنگامی که شیر را اضافه کردید اجازه دهید بجوشد.

در این مرحله شما باید در یک تابه روغن را ذوب کرده و پیاز ها را اضافه کرده و خوب تفت دهید و رنگش را طلایی کنید. حالا شما باید آرد را به پیاز های اضافه کنید و دوباره تفت دهید حالا شما باید مخلوط آرد با با مخلوط گل کلم به خوبی مخلوط کنید و دوباره اجازه دهید بجوشد بعد ادویه جات را اضافه کنید . حال دیگر سوپ شما آماده است و شما می توانید سوپ را سرو کنید.

پاسخ دهید