دستور پخت کلوچه سیب خوش طعم

دستور پخت کلوچه سیب خوش طعم


دستور پخت کلوچه سیب خوش طعم

در این قسمت از آموزش آشپزی می خواهیم طرز تهیه و پخت کلوچه سیب را به شما همراهان همیشگی وب سایت نازدونه آموزش دهیم. این کلوچه یکی از خوشمزه ترین خوراکی هایی است که می توان برای میان وعده استفاده کرد. همچنین پختن کلوچه سیب برای میهمان ها و مصرف به صورت داغ آن نیز خوشمزگی دیگری دارد و بسیار عالی است.

دستور پخت کلوچه سیب خوش طعم

دستور پخت کلوچه سیب خوش طعم

مواد لازم برای تهیه کلوچه سیب :

شکر قهوه ای یک فنجان

تخم مرغ یک عدد

روغن ترد کننده سه چهارم فنجان

سیب خرد شده یک فنجان

آرد همه منظوره دو و نیم فنجان

جوش شیرین نصف قاشق چای خوری

نمک نصف قاشق چای خوری

دارچین سه چهارم قاشق چای خوری

جوز هندی یک چهارم قاشق چای خوری

گردو خرد یک فنجان

کشمش یک فنجان

طرز تهیه کلوچه سیب :

پیش از شروع مراحل آماده سازی بهتر است که فر را روشن کنید تا گرم شود. آن را روی دمای 170 درجه سانتی گراد و یا 330 درجه فارنهایت تنظیم کرده و روشن کنید. سینی فر را برداشته و روی آن یک کاغذ روغنی مخصوص پخت کلوچه قرار دهید. در یک کاسه شکر قهوه ای و روغن ترد کننده را ریخته و باهم هم بزنید تا یکدست و ترکیب شوند. سپس باید تخم مرغ را درون آن بشکنید و باز هم هم بزنید. پس از آن سیب های خرد شده را کم کم اضافه کرده و کاملا باهم مخلوط می کنیم.

حالا جوش شیرین، آرد، دارچین، جوز هندی و نمک را باهم در یک کاسه مخلوط کرده و به مخلوط سیب مان اضافه می کنیم. سپس این مواد را خوب هم بزنید تا یکدست شوند. در این مرحله هم باید کشمش ها و گردو ها ار اضافه کنید و خوب هم بزنید. البته اگر دوست ندارید این مرحله را انجام ندهید. با یک قاشق خمیر را روی کاغذ قرار دهید و به شکل کلوچه در بیاورید. این کلوچه ها باید ده دقیقه در فر پخته شوند.

پاسخ دهید