دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟,دوش گرفتن,فواید دوش گرفتن,عوارض دوش گرفتن,آیا دوش گرفتن مضرر است؟,تاثیر دوش گرفتن بر سلامتی بدن

دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟


دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟

دوش گرفتن برای بدن بسیار مفید می باشد و از بیماری ها جلوگیری می کند همچنین باعث می شود که شما پوستی سالم و مرطوبی داشته باشید همچنین از میکروب ها دور باشید همچنین باعث آرامش ذهنی می شود حتی اگر با آب سرد دوش بگیرید فواید آن بیشتر می شود اما اگر شما روزانه دوش بگیری باعث بروز مشکلاتی در بدن شما می شود. دوش گرفتن روزانه برای بدن بسیار مضرر می باشد همچنین باعث می شود فوایدی نداشته باشد.ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟. پس اگر شما هم می خواهید بدانید دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

دوش گرفتن روزانه چه عوارضی برای سلامتی بدن دارد؟,دوش گرفتن,فواید دوش گرفتن,عوارض دوش گرفتن,آیا دوش گرفتن مضرر است؟,تاثیر دوش گرفتن بر سلامتی بدن

تاثیر منفی آن بر کودکان تا بزرگسالان

پوست کودک بسیار حساس تر از بزرگسالان است و بنابراین می تواند به راحتی خشک شده و آسیب ببیند . به استثنای اینکه کودک شما در خارج از خانه بازی کرده یا بسیار کثیف است، به حمام روزانه نیاز ندارید . به طور مشابه، سالمندان دارای پوستی هستند که در حال نازک شدن هستند و بیشتر احتمال دارد که آنها چروک و ترک خورده شوند.

تاثیر استفاده از مواد شوینده

صابون برای حذف روغن از پوست طراحی شده است که دقیقا همان چیزی است که باعث خشک شدن آن می شود.  شستشوی بیش از حد با صابون می تواند منجر به خارش و پوست فشرده شود، به همین دلیل بعضی از کارشناسان توصیه می کنند که آن را فقط در زیر بغل، کشاله ران و پاها بکار ببرید تا بوی بدن را کاهش دهد . زنان مدتها فهمیده اند که استفاده از پاک کننده صورت ملایم بسیار کمتر از صابون باعث خشکی پوست می شود . استفاده از یک شستشو دهنده مرطوب بدن یک گزینه مناسب برای کاهش تحریک پوست  است.

روش کاهش خطر ابتلا به خشکی پوست

راه دیگری برای کاهش خطر خشک شدن پوست شما در نتیجه دوش گرفتن این است که از آب ولرم به جای آب داغ برای استحمام استفاده کنید.  آب گرم منافذ را باز می کند و بنابراین پوست را نسبت به آب ولرم بسیار خشک تر می کند . یکی دیگر از گزینه ها این است که خود را در یک حمام گرم خیس کنید، که به پوست اجازه می دهد آب را جذب کند تا خشک نشود . استفاده از یک مرطوب کننده خوب پس از حمام، پوست را نرم و لطیف نگه می دارد و باعث کاهش چروک شدن، ترک خوردن و لایه برداری می شود.

در حالی که بسیاری از ما می توانیم دوش روزانه را از بین ببریم، بیشتر ما ترجیح می دهیم روزانه دوش بگیریم تا خودمان را سرحال کنیم یا احساس راحتی بیشتری کنیم . گاهی اوقات عوامل دیگر مانند نیاز به دوش گرفتن پس از کار در حرفه های خاص یا شرایط قاعدگی باعث می شود روزانه دوش بگیرید .

در حالی که روزانه دوش گرفتن با آب ولرم و استفاده از یک مرطوب کننده خوب وجود ندارد، پس از هر دوش راه طولانی را در جهت حفاظت از پوست و جلوگیری از ترک خوردگی و آسیب دیدن باید پیمود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید