دوپامین چگونه رژیم غذایی است

دوپامین چگونه رژیم غذایی است


دوپامین چگونه رژیم غذایی است

در این مطلب می خواهیم در مورد رژیم غذایی دوپامین بحث کنیم. این رژیم نام دیگری نیز دارد و به رژیم کاهش وزن شادی آور معروف است. برای اینکه بدانید تاثیر رژیم دوپامین بر بدن چیست در ادامه همراه ما باشید …

دوپامین چگونه رژیم غذایی است

دوپامین چگونه رژیم غذایی است

دوپامین

همچنین به رژیم دوپامین رژیم تام کریج که نام پایه گذار آن است هم گفته می شود. اخیرا این رژیم خیلی معروف شده است و یکی از برنامه های غذایی معروف شده است. این رژیم همزمان هم از لحاظ جسمی به وسیله مواد غذایی که مصرف می کنید شما را تحت تاثیر قرار می دهد و هم اینکه روحیه شما را بهبود می بخشد. دوپامین در اصل هورمون شادی بخش در بدن است و این رژیم سعی در افزایش ترشح آن دارد. البته انواع مختلفی از این رژیم وجود دارد ولی پایه و اساس آن ها سوختن کالری همراه با افزایش شادی می باشد.

در این رژیم از برخی مواد غذایی برای افزایش تولید این هورمون استفاده می شود. در گروه لبنیات شیر، پنیر و ماست، در گروه گوشت های فراوری نشده گوشت مرغ، بوقلمون و گوساله، در ماهی ها آن هایی که امگا3 زیادی دارند مانند ماکرل و سالمون، تخم مرغ، میوه ها، موز، آجیل ها مانند گردو و بادام، شکلات تلخ و … . در این رژیم استفاده از الکل، کافئین، قند و شکر ممنوع است و تا می توان باید از آن ها پرهیز کرد. همچنین مقداری از کربوهیدرات هایی که نشاسته زیادی دارد از برنامه غذایی باید حذف شوند.

 

اما اگر بخواهیم یک دستور برای مصرف مواد غذایی داشته باشیم می توانیم بگوییم که صبح ها مواد پروتئین دار مانند تخم مرغ، ماهی، آجیل و میوه مناسب است. برای ناهار باید از ماهی تن، شاه ماهی و غزل آلا، عدس، گوشت و … استفاده کنیم. همچنین از مواد خیلی شیرین و خیلی شور پرهیز نماییم.

پاسخ دهید