بهبود سلامت قلب

درست مثل هر فعالیت بدنی، سکس سالم برای قلب شما مناسب است . مطالعات متعدد نشان داده است که خطر ابتلا به بیماری های قلبی مانند سکته مغزی یا حمله قلبی کاهش می یابد، زیرا فرکانس ارگاسم خوب شما در طول زمان افزایش می یابد. برای کسانی که نگران هستند که اعمال مربوط به رابطه جنسی تهدیدی برای قلب است، تجزیه و تحلیل ها نشان می دهد که لحظات شدید جنسی (به شرطی که شما در فعالیت های خود به طور غیرمعمول قوی نباشید) در مورد تقاضای یکسان در قلب خود به عنوان راه رفتن ۴ تا  ۶ مایل در ساعت است و البته، به قلب و زندگی جنسی شما به شکل کلی کمک می کند.

تسکین درد

داشتن شریک زندگی خود (و یا حتی یک عکس از شریک زندگی خود) می تواند به کاهش درد کمک کند.  هنگامی که متخصصان بیهوشی نشان دادند افرادی که در یک مطالعه عکس هایی از همکلاسی های عاشقانه خود و یا عکس های غریبه های جذاب نشان می دهند یا از آنها خواسته بودند تا در یک بازی کلمه شرکت کنند، متوجه شدند که به دنبال شریک های عاشقانه، تسکین درد را تجربه کرده اند . بنابراین اگرچه ممکن است فکر کنید که درد مانع از رابطه جنسی می شود، این مزیت رابطه جنسی را در نظر بگیرید: لحظه ای را برای نگاه کردن به عاشق خود بگذارید. مطالعات دیگر نشان داده اند که زنان ممکن است به یک ارگاسم خوب برسند.

کاهش استرس

هنگامی که به کاهش استرس می پردازید، رابطه جنسی سالم همان اثرات تسکین دهنده غذاهای شیرین را ارائه می دهد.  محققان معتقدند که این کاهش استرس به این دلیل اتفاق می افتد که مسیرهای لذت مغز به وسیله رابطه جنسی (به همان اندازه که برای بعضی از آنها توسط رفتارهای شیرین) باعث می شود و به نظر می رسد این اثر کمی طولانی تر از آنچه ما اغلب فکر می کنیم باشد.

پیشگیری از سرطان

تحقیقات نشان می دهد مردان ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات را به ترتیب با ارگاسم خوب و تحریک بیضه هایشان کاهش دهند . در حالی که تحقیقات بیشتری لازم است، این قطعا یک مزیت جنسی خوشایند خواهد بود.

خواب بهتر

اگرچه متخصصان دقیقا نمی دانند که چرا رابطه جنسی برای بهبود خواب مفید است، اما به نظر می رسد شواهدی وجود داشته باشد . بنابراین اگر چند روز بعد از یک رابطه جنسی رضایت بخش، شما و شریک زندگی خود پس از خواب احساس تازگی کنید، خیلی تعجب نکنید .

خلق و خوی بهتر

جای تعجب نیست که شما بعد از رابطه جنسی از چشم انداز مثبت بیشتری برخوردار هستید: منطق بیوشیمیایی برای تجربه خلق و خوی بهبود یافته به عنوان یک مزیت جنسی، از انتقال دهنده های عصبی است که ممکن است در طول رابطه جنسی سالم با افزایش دهنده های حالت دهنده موجود در اسپرم منتشر شود.  کارون می افزاید: “برای تأثیر روحیه مثبت داشتن یک ارتباط خوب با کسی که به آن اعتماد دارید و به آن احتیاج دارید، می توان گفت که خیلی زیاد است.”