ماسک روشن کننده پوست

روش تهیه ماسک روشن کننده پوست صورت در خانه


ماسک روشن کننده پوست صورت

ماسک روشن کننده پوست

برخی از خانم ها در منزل برای خودشان ماسک صورت گیاهی درست می کنند که باعث روشن کننده صورتشان است، برای اینکه از تجربیات این خانم ها استفاده کنید به روش هایی که به تهیه ماسک روشن کننده صورت توجه کنید تا در خانه خود یک ماسک صورت خوب و استاندارد تهیه نمایید.

آیا شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به رنگ پوست خود اهمیت می‌دهید؟ باید گفت تیره شدن پوست دلایل مختلفی دارد که علت اصلی آن به تولید بیش از حد رنگدانه مرتبط می‌شود. پوست‌های تیره به نسبت پوست‌های روشن دارای ملانین بیشتری هستند.

گاها دوست دارید پوستی روشن داشته باشید اما ماسک های حاظر جوابگو نیست پیشنهاد ما درست کردن خانگی ماسک صورت برای روشنی پوست خود است که گیاهی و مناسب برای همه است.
این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از ماسک‌های روشن کننده پوست ، پوست خود را کمی روشن‌تر کنید.

 

ماسک روشن کننده پوست صورت

ماسک پودر شیر و آب لیمو

مواد لازم دو قاشق غذاخوری پودر شیر خشک، 3 تا 4 قاشق غذاخوری آب لیمو.
طرز تهیه :این مواد را باهم در یک کاسه مخلوط کنید تا به شکل خمیر درآیند. با نوک انگشت آن را روی صورت بمالید. بگذارید به مدت 10 تا 20 دقیقه روی صورت بماند و سپس بشویید و خشک کنید.

 

ماسک بلغور جو و کشک ترش

مواد لازم نصف فنجان بلغور جو، یک دوم کشک ترش.
طرز تهیه :بلغور جو را شبانه در آب خیس کنید. صبح روز بعد آن را له کرده و خمیر آن را با کشک ترش مخلوط کنید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی صورت خود بگذارید. استفاده منظم ترکیب کشک و جو هم به روشن شدن چهره کمک می کند و هم پوستتان را مرطوب کرده و آلودگی ها را از بین می برد.

ماسک خمیر سیب زمینی

برای درست کردن این ماسک یک سیب زمینی بدارید و پس از رنده کردن آن را به نرمی روی صورت قرار دهید. 11 تا 15 دقیقه صبر کنید سپس صورتتان را بشویید و خشک کنید. سیب زمینی مانند آب لیمو و شیر به طور طبیعی از خاصیت سفیدکنندگی برخوردار است و می تواند به عنوان نرم کننده و جلا دهنده طبیعی پوست عمل کند.

 

ماسک زردچوبه و گوجه فرنگی

مواد لازم :4 قاشق غذاخوری آب گوجه، 1 قاشق چای خوری زردچوبه
طرز تهیه :این دو مواد را باهم مخلوط کنید تا به شکل خمیر نازکی درآید و سپس روی صورتتان بگذارید. بگذارید برای 10 دقیقه بماند و سپس آن را بشویید و خشک کنید. این ترکیب نه تنها چهره شمارا روشن خواهد کرد بلکه خواص آنتی اکسیدانی زردچوبه با علائم سالمندی مانند چروک ها و خطوط صورت مقابله می کند. گوجه نیز از خاصیت قابضی طبیعی برخوردار است که باکتری های جوش زا را خواهد کشت.

 

ماسک روغن بادام شیرین

هم می توانید کمی روغن گرم شده بادام را روی صورتتان ماساژ دهید تا گردش خون را تحریک کنید و دوباره پوستتان را جوان سازید و هم آخر شب یک مشت بادام را در آب خیس کنید و روز بعد آن را خرد کرده و خمیر کنید. این مخلوط را به مدت 10 تا 12 دقیقه روی پوستتان بگذارید و سپس بشویید. در صورت انجام منظم این کار چهره شما روش خواهد شد. همچنین بادام به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان برای غذا و آب رسانی به پوست گزینه مناسبی است.

منبع : مجله دلگرم

پاسخ دهید