روش های استفاده از زردچوبه

روش های استفاده از زردچوبه


روش های استفاده از زردچوبه

شاید برای شما هم پیش بیاید که چیزی یا موادی بخرید و ندانید که چقدر از آن مصرف کنید. زرد چوبه هم یکی از این مواد است چون بعضی از افراد زرد چوبه را می  خرند ولی نمی دانند که باید برای چه چیزی استفاده کنند یا اگر زیاد مصرف کنند چه خواهد شد و یا نمی دانند استفاده بیش از حد از زردچوبه باعث چه می شود. امروز می خواهیم به شما روش های استفاده از زردچوبه را آموزش دهیم همچنین به شما می گوییم که زردچوبه چه عوارضی دارد. اگر شما هم می خواهید عوارض زردچوبه را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

روش های استفاده از زردچوبه

چای

شما از زرد چوبه می توانید در چای استفاده کنید. برای استفاده به این شیوه فقط شما باید کمی از زرد چوبه را در قوی دم کرده و مصرف کنید. استفاده به این روش بسیار مفید می باشد و برای افراد مبتلا به بیماری های دستگاه گوارش، تنفسی یا التهابی بسیار مفید می باشد.

تنتور

در این روش شما می توانید به راحتی با آب مخلوط کنید سپس مصرف کنید.

مقدار مصرف زردچوبه :

درست است که زردچوبه دارای فواید بسیاری می باشد ولی دارای عوارضی هم می باشد که اگر بیش از حد مصرف شود ممکن است این عوارض بروز کند.هر ماده ای حد مصرف دارد که اگر آن حد مجاز را رعایت نکنید ممکن است دچار مشکلاتی بشوید.

ریشه  زردچوبه – ۱٫۵-۳ گرم در روز
پودر  مکمل- ۱۵۰۰ میلی گرم پودر در روز
تنتور – ۶۰-۱۲۰ قطره در روز
چای – بیش از ۱/۲ اونس زردچوبه مصرف نشود

عوارض

اگر شما از زرد چوبه بیش از اندازه مصرف کنید دچار سنگ کلیه می شوید چون دارای برخی از مواد هایی است که دچار ایجاد مشکلات کلیوی می شود. حتی مصرف بیش از حد ممکن است باعث بروز مشکلات گوارشی نیز بشوید.

پاسخ دهید