زمان مناسب برای افزایش میزان مصرف نمک

زمان مناسب برای افزایش میزان مصرف نمک


زمان مناسب برای افزایش میزان مصرف نمک

برخی زمان ها وجود دارند که می توانید افزایش میزان مصرف نمک را انجام دهید. در این زمان ها بهتر است این کار را انجام دهید تا تعادل بدن بهم نخورد. در ادامه این زمان مناسب را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید …

زمان مناسب برای افزایش میزان مصرف نمک

زمان مناسب برای افزایش میزان مصرف نمک

افزایش میزان مصرف نمک

روزانه هر فرد باید 2500 میلی گرم معادل 2.5 گرم نمک مصرف کند اما این مقدار در برخی افراد کمتر و در برخی افراد بیشتر است. اما این بدان معنا نیست که همیشه باید همین مقدار نمک مصرف شود. در برخی موارد می توان آن را افزایش داد. وقت هایی که فعالیت بدنی شدیدی می کنید سدیم در بدن تان کم می شود و احساس گیجی و ضعف می کنید. اگر فعالیت شما باعث معریق زیاد می شود نمک بدن تان کم می شود که حتما باید آن را جبران کنید.

افرادی که در مناطق گرمسیر زندگی می کنند تعریق زیاد دارند و سدیم بدن شان زود کم می شود. برای همین مشکل دچار سردرد نیز می شوند. برای درمان این افراد بهتر است میزان نمک موجود در غذایشان افزایش یابد. نفروپاتی که یکی از بیماری های کلیه است نیز موجب کاهش میزان نمک در بدن می شود. برای درمان آن نیز بهتر است سدیم بیشتری مصرف کرد. علایم کاهش سدیم سردرد، ضعف و خستگی شدید است.

وقتی احساس گیجی می کنید نیز ممکن است سدیم تان کم شده باشد. این مشکل در افرادی که سن بالای 80 سالگی دارند بیشتر اتفاق می افتد. در این سنین بهتر است میزان مصرف سدیم و نمک خوراکی افزایش یابد اما بهتر است این کار را به مشورت پزشک انجام دهید. مصرف بیش از حد سدیم و نمک خوراکی نیز موجب مشکلات سلامتی زیادی می شود پس بهتر است که این اقدامات را با نظر پزشک انجام دهید.

 

پاسخ دهید