سوء تغذیه و علایم آن چیست

سوء تغذیه و علایم آن چیست


سوء تغذیه و علایم آن چیست

امروز در این پست می خواهیم سوء تغذیه و علایم آن را به شما معرفی کنیم تا با یک معیار و مقیاس مناسب بتوانید این مشکل را در دیگران تشخیص دهید و آن ها را درمان کنید. در ادامه همراه ما باشید …

سوء تغذیه و علایم آن چیست

سوء تغذیه و علایم آن چیست

سوء تغذیه و علایم آن

در اصل سوء تغذیه نوعی بیماری به حساب می آید و قابل درمان است. دلیل اصلی این بیماری این است که یک یا چند نوع ماده غذایی به میزان کافی به فرد نمی رسد. این مشکل در همه جهان وجود دارد. البته برخی از انواع سوء تغذیه با نمود هایی مانند چاقی، کم خوری و بد خوری نیز وجود دارند. مصرف غذا به این دلیل است که ما انرژی لازم برای انجام فعالیت ها و ادامه حیات را بدست بیاوریم. این ادامه حیات همان مواد غذایی مورد نیاز بدن می باشد.

با توجه به آمار های منتشر شده از سازمان بهداشت جهانی می توان گفت که بزرگ ترین عامل مرگ و میر کودکان در زمان کونی سوء تغذیه یعنی بسیار کم بودن یا بسیار زیاد بودن مربوط به یک یا چند ماده غذایی است. ریشه مشکلات سوء تغذیه را می توان در فرهنگ، شیوه زندگی، عوامل محیطی، اقتصاد و اجتماع آن محل دید و البته مشکلات سیاسی و جغرافیایی نیز می تواند آن ها را تشدید کند.

آماری که در حال حاضر وجود دارد نشان می دهد حدودا هشتصد میلیون نفر در کره زمین با مشکلات گرسنگی دست و پنچه نرم می کنند. در اصل گرسنگی هم نوعی سوء تغذیه به حساب می آید. گرسنگی ناشی از فقر در جهار 12.5 درصد بوده است حال آنکه این آمار در ایران بنا به گزارشات داده شده 4 درصد است. علامت اصلی سوء تغذیه در بدن فرد نمایش داده می شود به گونه ای که فرد خیلی لاغر یا خیلی چاق می شود.

 

پاسخ دهید