سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟,فواید سیاه دانه,خواص سیاه دانه,تاثیر سیاه دانه بر بدن,سیاه دانه,روش تقویت سیستم گوارش

سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟


سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟

سیاه دانه یکی از دانه هایی است که بیشتر در قاره آمریکا کشت می شود. این دانه شگفت انگیز دارای خواص بسیار زیادی است و مواد معدنی بسیار زیادی دارد که بدن به همه ی آن ها نیاز دارد. سیاه دانه یک ویژگی خاصی دارد و آن این است که این دانه شگفت انگیز در دما های مختلف فواید خود را حفظ می کند و خاصیت خود را از دست نمی دهد. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟ و شما را بیشتر با این دانه فوق العاده آشنا خواهیم کرد. پس اگر شما هم می خواهید بدانید سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

سیاه دانه چه تاثیرات مثبتی بر بدن می گذارد؟,فواید سیاه دانه,خواص سیاه دانه,تاثیر سیاه دانه بر بدن,سیاه دانه,روش تقویت سیستم گوارش

بهبود سیستم گوارش

سیاه دانه پر از فیبر است . یک فنجان (۱۹۴ گرم) چای خوری از دانه های سیاه دانه حاوی ۲۹ گرم فیبر رژیمی است.  توصیه می شود مصرف روزانه فیبر غذایی مردان و زنان به ترتیب ۳۸ گرم و ۲۵ گرم باشد.  فیبر ممکن است به جلوگیری از یبوست کمک کند و باعث می شود حرکت روده ی شما آسان تر شود.

جاودانگی

آنتی اکسیدان ها مانند آنتوسیانین ها نه تنها در برابر بیماری ها مبارزه می کنند بلکه دارای توانایی جلوگیری از پیری زودرس ناشی از تابش بیش از حد نور خورشید هستند.

سم زدایی

سولفات ها و ترکیبات اسیدی موجود در میوه های خشک و برخی سبزیجات می توانند باعث عوارض جانبی مانند سردرد و بی نظمی شوند . مطالعات نشان داده اند که دانه های سیاه دانه دارای مقادیر بسیار زیاد مولیبدن، یک ماده معدنی نادر هستند که اغلب در غذاها یافت نمی شود.  این مواد معدنی این عوارض جانبی را از بین می برد.

دارای شاخص گلیسمی پایین

شاخص گلیسمی مواد غذایی و نوشیدنی را بر اساس قند خون خود افزایش می دهد . غذاهایی مانند برنج سفید و نان سفید که دارای شاخص گلیسمی بالا هستند به راحتی تجزیه می شوند و باعث افزایش میزان قند خون و انسولین پس از وعده های غذایی می شود که به سرعت در حال کاهش سطح قند خون می باشد . سیاه دانه به آرامی به جریان خون جذب می شود، که مانع از افت قند، گرمایی ناشی از سوزاندن قند و نوسانات خلقی می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید