ضعیف شدن چشم چه علایمی دارد

ضعیف شدن چشم چه علایمی دارد


ضعیف شدن چشم چه علایمی دارد

در این پست می خواهیم در کنار شما دوستان نشانه ها و علایم ضعیف شدن چشم را معرفی کنیم. این علامت ها را سعی کنید جدی بگیرید زیرا در صورتی که چشمان تان ضعیف شود راه برگشتی نیست که بتوان آن ها را به حالت اولیه برگرداند. در ادامه همراه ما باشید …

ضعیف شدن چشم چه علایمی دارد

ضعیف شدن چشم چه علایمی دارد

ضعیف شدن چشم

این علامت ها در کودکان، بزرگسالان و نوزادان تفاوت دارد و می توان ضعیف شدن چشم ها را با این علامت ها متوجه شد. در نوزادان که خیلی کوچک هستند خود نمی توانند بگویند که چه چیز هایی آن ها را آزار می دهد برای همین نیاز است ما توجه بیشتری نسبت به آن ها داشته باشیم و بفهمیم که مشکل شان چیست. معمولا یکی از نشانه های ضعیف شدن چشم در نوزادان سه تا چهار ماهه این است که نسبت به محرک های محیطی از جمعه کم و زیاد شدن نور مردمک چشم شان تحریک نمی شود. همچنین ممکن است در یک یا دو چشم نوزاد انحراف وجود داشته باشد. همچنین دیدن یک نقطه روشن در داخل مردمک چشم نشانه مشکل می باشد.

 

در کودکان علایم فرق دارد و می توان از آن ها سوال کرد. اگر چشم نسبت به اشیای متحرک در اطراف شان تغییری نکند و یا اینکه کودک نتواند به چیزی خیره شود مشکل ضعف بینایی دارد. همچنین باید گفت که ضعف بینایی مسئله است ارثی و می تواند از والدین به فرزندان منتقل گردد. اگر اندازه مردمک های چشم در کودک متناسب نباشد نیز دال بر مشکل بینایی می باشد.

در بزرگسالان تار دیدن، درد گرفتن چشم هنگام خیره شدن به اجسام و درد در ناحیه شقیقه، سردرد های زیاد، و … می تواند از نشانه های ضعف بینایی در بزرگسالی باشد. بعضی اوقات هم فکر می کنیم چیزی مانند یک تار مو یا تار عنکبوت جلوی چشم مان را گرفته است.

پاسخ دهید