طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار

طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار


طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار

در این قسمت از کلاس آشپزی وب سایت نازدونه با ما همراه باشید تا به سراغ یکی از غذا های شهر سبزوار برویم. امروز می خواهیم دستور تهیه آش ماست را به شما عزیزان آموزش دهیم. در ادامه با ما همراه باشید …

طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار

طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار

مواد مورد نیاز برای تهیه آش ماست شهر سبزوار :

سبزی شامل اسفناج 500 گرم تره و نعنا 150 گرم

ماست ترش 500 گرم

رشته آش 500 گرم

فلفل سبز تازه 1 یا 2 عدد

زرده تخم مرغ 2 عدد

سیر رنده شده و نمک و فلفل قرمز به میزان دلخواه

طرز تهیه آش ماست شهر سبزوار :

ابتدا یک قابلمه برداشته و درون آن بین دو تا سه لیتر آب بریزید. در نظر داشته باشید که این آبی که درون قابلمه می ریزید باید جوش باشد. پس پیش از هر چیزی آن آب را جوش بیاورید و سپس درون قابلمه بریزید. سپس باید سبزی ها را به آب جوش درون قابلمه اضافه کنید. آن قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا سبزی ها در آب جوش پخته شوند. برای این کار پنج دقیقه کافی می باشد. سپس به این مخلوط باید رشته آش را اضافه کنید. هر زمان که رشته پخته شد به مرحله بعد می رویم. نشانه پخته شدن رشته آش این است که باید همه رشته ها ته نشین شوند.

سپس به این مخلوط نمک و سیر و فلفل تازه قرمز اضافه کنید تا طعم گیرد. اگر با مصرف فلفل مشکلی ندارید از آن زیاد استفاده کنید تا تند و خوشمزه تر شود. یک کاسه بزرگ برداشته و درون آن ماست بریزید. سپس دو زرده تخم مرغ را درون آن ریخته و با استفاده از یک همزن یا چنگال آن ها را هم بزنید تا کاملا یکدست و ترکیب شوند. علت استفاده از زرده تخم مرغ پیشگیری از بریده شدن ماست می باشد. پس از یک ربع ساعت آش آماده است.

پاسخ دهید