طرز تهیه بقچه شیپ شاک ترکیه

طرز تهیه بقچه شیپ شاک ترکیه


طرز تهیه بقچه شیپ شاک ترکیه

سلامی دوباره به عاشقان غذاهای ترکیه ای.در سری آموزش های آشپزی امروز می خواهیم به شما طرز تهیه بقچه شیپ شاک ترکیه را آموزش دهیم یک عصرانه بسیار خوشمزه است و شما می توانید این بقچه خوشمزه را در کمترین زمان برای کودکان خود تهیه کنید . این یک عصرانه کامل است و شما می توانید این بقچه را برای میهمانان خود نیز سرو کنید. این بقچه در ترکیه طرفدار زیادی دارد و شما نیز بعد از استفاده زا آن عاشق آن می شود.

طرز تهیه بقچه شیپ شاک ترکیه

مواد لازم برای درست کردن بقچه  خمیری شیپ شاک ترکیه:

مارگارین ۱۲۵ گرم

روغن مایع  ۱ فنجان قهوه ترک

ماست ۱ استکان

تخم مرغ ۲ عدد ( ۱ عددزرده برای رویه آن)

نمک ۱ قاشق مربا خوری

سرکه ۲ قاشق غذاخوری

بکینگ پودر ۱ پاکت ۱۰ گرمی

جوش نصف قاشق چایخوری

آرد ۴٫۵ لیوان

مواد داخلی بقچه  خمیری شیپ شاک ترکیه:

پنیر سفید یا پنیر لر ۱ کاسه

جعفری مقداری

مواد لازم برای روی بقچه  خمیری شیپ شاک ترکیه:

زرده تخم مرغ

کنجد

طرز تهیه بقچه  خمیری شیپ شاک ترکیه:

شما باید در مرحله ی اول مارگارین, روغن مایع, ماست, نمک و سرکه به ظرفی بریزید سپس آن ها را باهم خوب مخلوط کنید.

حالا شما باید به مخلوط درست شده یک لیوان آرد, بکینگ پودر و جوش اضافه کنید و باز هم مخلوط کردن را شروع کنید تا خمیر خوب بدست بیاید. حالا شما برای داخل بقچه باید جعفری ریز خرد را با پنیر مخلوط کنید.

حالا شما باید به اندازه یک نارنگی خمیر را تکه تکه کنید. . حالا شما باید خمیر های جداشده را با دست باز کنید و مواد داخلی آن را اضافه کنید و مانند یک پیراشکی به آن مدل دهید. حالا کناره های آن را با دست جمع کنید تا بسته شود.

در این مرحله شما بای کاغذ روغنی را داخل سینی فر بگذارید سپس روی بقچه ها زرده تخم مرغ را بمالید و با استفاده از چنگال به آن مدل دهید و به روی آن کنجد بپاشید. حالا شما باید بقچه ها را در فر از قبل گرم شده روی درجه 180 قرار بدهید. وقتی خوب طلایی شد از فر خارج کرده و می توانید سرو کنید.

پاسخ دهید