طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت

طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت


طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت

سلام به کاربران عزیز امروز می خواهیم به شما طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت را آموزش دهیم که یک شیرینی بسیار مقوی می باشد و شما می توانید از این شیرینی در میهمانی ها و مجالس نیز استفاده کنید همجنین می توانید در خانه برای کودکان نیز سرو کنید. اگر شما هم می خواهید طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی برشتوک ذرت

مواد لازم

کره یا مارگارین یک بسته ۲۵۰ گرمی

تخم مرغ ۲ عدد

پودر قند ۱ لیوان

نشاسته ۲٫۵ لیوان

وانیل ۱ پاکت ۵گرمی

بکینگ پودر ۱ پاکت ۱۰ گرمی

آرد به میزان لازم

مواد لازم برای رویه شیرینی

شکلات ۸۰ گرم

کره ۱ قاشق مربا خوری

برشتوک ذرت ۲ لیوان

طرز تهیه شیرینی :

در مرحله اول شما باید همه ی مواد را بجز آرد با هم خوب مخلوط کنید. حالا باید آرد را کم کم به مواد اضافه کنید تا خمیری خوب بدست بیاید. حالا شما باید از همین خمیر ها به اندازه گردو یا کمی بزرگتر بردارید و به شکل خوبی در بیارید. حالا شما بایدکاغذ روغنی را روی سینی فر گذاشته و خمیر ها را روی سینی بچینید. شما باید فر را از قبل در درجه 160 گرم کرده سپس شیرینی ها را داخل آن قرار دهید.

حالا شیرینی ها را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا سرد شود. حالا شما باید یک قابلمه کوچک را کمی با آب پر کنید. حالا وقتی که شروع به جوشیدن کرد شما روی آن یک کاسه قرار دهید. حالا به اندازه 80 گرم شکلات در کاسه بریزید و بگذارید ذوب شود. حالا به شکلات هایمان که ذوب شد کره اضافه می کنیم.

حالا شما باید در یک کاسه برشتوک ذرت را بریزید سپس شیرینی ها را در مرحله ی اول در شکلات بغلتانید سپس در مرحله ی دوم شیرینی ها را در برشتوک ذرت بغلتانید. حال دیگر کار تمام است و شما می توانید آن را سرو کنید.

پاسخ دهید