طرز تهیه شیرینی فندقی

طرز تهیه شیرینی فندقی


طرز تهیه شیرینی فندقی

اگر به دنبال عصرانه ای مفید و خوشمزه می گردید ما به شما شیرینی فندقی را پیسنهاد می کنیم و در این مقاله قصد داریم طرز تهیه شیرینی فندقی را به شما آموزش دهیم پس با ما همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی فندقی

یکی از ویژگی هایی که این شیرینی برخوردار می باشد و افراد زیادی را به خود جذب می کند این است که وقت شما را زیاد نمی گیرید و شما می توانید سریعا این شیرینی را برای میهمان های خود سرو کنید . همچنین اگر فرزندانتان شیرینی دوست دارند می توانید این شیرینی را در خانه درست کرده و آن ها را خوشحال کنید مطمئن باشید می توانید با استفاده از این شیرینی دل فرزندانتان را بربایید.

مواد لازم:

  • کره یا مارگاین 250 گرم
  • پودر قند 5/3 قاشق غذاحوری
  • فندق خورد شده 1 لیوان
  • بکینگ پودر ۱پاکت
  • وانیل ۱پاکت
  • آرد ۳ لیوان

طرز تهیه:

شما باید حدود یک لیوان فندق را خرد کنید و درون تابه بریزید و حدود 5 دقیقه خوب تفت دهید بعد بگذارید که فندق ها سرد شود. سپس در یک کاسه دویست و پنجاه گرم کره نرم شده را برداشته و بعد وی آن سه و نیم فاشق غذا خوری پودر قند, فندق تفت داده شده, یک پاکت وانیل و سه لیوان آرد بریزید و خوب همه ی آن ها را مخلوط کنید. مخلوط کردن را تا جایی که یک خمیر بدست آید ادامه دهید.

در مرحله ی آخر شما باید خمیر بدست آمده شیرینی را به اندازه گردو برداشته و خوب گرد کنید و بعد روی سینی مخصوص فر گذاشته بعد آن را داخل فر 160 درجه که باید از قبل آن را گرم کنید بگذارید. حالا اجازه دهید حدود بیست دقیقه درون فر خوب بپزد . وقتی که دیدید زیر شیرینی ها خوب طلایی شده دیگر کار تمام است و شما می توانید آن را از فر خارج کنید. حالا باید روی آن پودر قند اضافه کنید و دیگر تمام . شما می توانید شیرینی را بگذارید سرد شود و سرو کنید.

 

 

پاسخ دهید