طرز تهیه شیرینی مربای گل سرخ

طرز تهیه شیرینی مربای گل سرخ


سلام به دوستان عزیز امروز می خواهیم به شما طرز تهیه شیرینی مربای گل سرخ را آموزش دهیم. این شیرینی بسیار ساده است و شما می توانید به راحتی و در کمترین زمان این شیرینی خوش مزه را درست کنید. این شیرینی را هم می توانید در مراسمات و همچنین در خانه برای کودکان خود درست کنید مطمئن باشید فرزندان شما حتما از شیرینی استقبال خواهند کرد. اگر شما هم می خواهید طرز تهیه شیرینی مربای گل سرخ را یاد گرفته و این شرینی را درست کنید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه شیرینی مربای گل سرخ

این شیرینی بسیار خوشمزه و لذیذ است. در این آموزش ما فقط مقدار را برای 8 الی 10 نفر آماده کردیم . اگر شما هم وقت زیادی برای تهیه دسر ندارید این یکی از بهترین انتخاب ها می باشد زیرا حدود 10 دقیقه از وقت شما را خواهد گرفت و حدود 15 دقیقه طول می کشد تا شیرینی بپزد.

مواد لازم برای تهیه شیرینی با مربای گل سرخ:

کره ۱۵۰ گرم در دمای محیط نرم شده

پودر قند ۲ استکان

تخم مرغ ۱ عدد

وانیل ۱ پاکت

بکینگ پودر نصف قاشق مربا خوری

آرد به میزان لازم

پودر نارگیل ۱ لیوان

مربا ( ترجیحا مربای گل سرخ)

طرز تهیه شیرینی با مربای گل سرخ:

در مرحله اول شما باید کره ، پودر قند ، بکینگ پودر و وانیل را در یک ظرفی ریخته و خوب مخلوط کنید و ورز دهید . حال باید شما تخم مرغ ها را به آن اضافه کنید سپس باید آرد را کم کمک بریزید تا به دست شما نچسبد. حال باید مواد را خوب با هم مخلوط کنید تا خمیری خوب از آن درست شود سپس باید شما از خمیر به اندازه یک گردو برداشته و گرد کنید. حالا باید روی فر سیتی کاغذ روغنی بزارید و خمیر ها را درون آن بگذارید. شما می توانید با استفاده از سر بطری به راحتی رویش قالب بندازید. باید شما فر را از قبل روشن کرده و روی 170 درجه تنظیم کرده و می گذاریم تا 15 دقیقه خوب بپزد. حال باید از فر خارج کرده و روی آن مربا را بریزیم. حال باید شما زیر شیرینی ها را با پودر نارگیل تزئین کنید. حال دیگر کار تمام است و شما می توانید بگذارید شیرینی ها سرد شده و بعد از آن استفاده کنید.

پاسخ دهید