طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه

طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه


طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه

اگر شما هم طرفدار شیرینی های ترکیه ای هستید پس خبری خوب برای شما داریم چون می خواهیم امروز به شما طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه را آموزش دهیم که یکی از بهترین و پر طرفدارترین شیرینی های ترکیه ای می باشد و خیلی خوشمزه است و طرفداران خاصی دارد. اگر شما هم می خواهید طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه لقمه مخصوص ارزنجان ترکیه

مواد لازم برای  تهیه شیرینی مخصوص ارزنجان ترکیه:

تخم مرغ ۱ عدد

ماست ۲ قاشق غذا خوری

روغن مایع ۱ لیوان

شکر ۱ لیوان

بکینگ پودر ۱ پاکت

وانیل ۱ پاکت

آرد ۴ لیوان

مواد لازم برای رویه شیرینی مخصوص ارزنجان ترکیه:

پودر قند

طرز تهیه شیرینی مخصوص ارزنجان:

برای تهیه این شیرینی در ابتدا باید دویست و پنجاه گرم کره نرم شده را درون یه کاسه بریزید. سپس به آن یک لیوان روغن مایع و یک لیوان شکر اضافه کنید.پس از آن با استفاده از همزن دستی ها حدود سه دقیقه خوب مخلوط کنید.

حالا به مواد مان یک عدد تخم مرغ میزنید سپس دو قاشق غذاخوری ماست یک پاکت بکینگ پودر و یک پاکت وانیل می ریزید و دوباره خوب آن را مخلوط کنید. چهار لیوان آرد را کم کم به آن بریزید تا یک خمیری وب در بیاید و از خمیر شیرینی نرم تر باشد.

حالا خمیر بدست آمده را درون یک ظرف سی و دو سانتی ریخته و کمی به آن روغن بزنید و بادست هایتان آن را صاف کنید. شما باید فر را از قبل در 170 درجه گرم کنید سپس خمیر را درون آن بگذارید. وقتی که خوب پخت آن را از فر خارج کرده و اجازه دهید تا خوب سرد شود . سپس روی آن را با پودر قند بپوشانید البته می توانید برای تزئین آن از مواد دیگری نیز استفاده کنید و سپس آن را برش دهید.

 

پاسخ دهید