طرز تهیه نوشیدنی کفیر

طرز تهیه نوشیدنی کفیر


طرز تهیه نوشیدنی کفیر

کفیر یک ماده بسیار مقوی برای بدن است که دارای خواص بسیاری است و بین ورزشکاران بسیار مشهور است و مورد اسفاده قرار می گیرد. کفیر دارای مواد مغذی بسیاری است برای همین این آموزش را از دست ندهید. اگر شما هم می خواهید طرز تهیه نوشیدنی کفیر را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه نوشیدنی کفیر

امروز برخی از افراد اصلا نمی دانند کفیر چیست اما این را باید بدانید که کفیر از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفت و منشا درست کردن کفیر از منطقه قفقاز شمالی می باشد. این نوشیدنی امروزه در بسیاری از نقاط جهان طرفدارانی پیدا کرده است حتی در روسیه نیز بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد لازم برای درست کردن نوشیدنی:

خریزه ۲ برش

کفیر ساده ۵۰۰ میلی لیتر

شکر ۱ قاشق غذا خوری

دارچین

طرز تهیه نوشیدنی کفیر

در مرحله اول شما باید خربزه ها را داخل بلندر بریزید سپس باید روی خربزه ها کفیر بریزید. پس از آن باید شکر و دارچین را به مخلوط اضافه کنید حالا موقع روشن کردن دستگاه بلندر می باشد.حالا باید مخلوط بدست آمده را داخل ظرفی بریزید و بگذارید حدود 10 دقیقه داخل یخچال بماند. حال دیگر کار تمام است و شما می توانید درون نوشیدنی کمی یخ ریخته و میل کنید.

طرز تهیه نوشیدنی دیگر با کفیر:

مواد لازم:

کفیر ۱ لیوان

آب پرتقال ۲ عدد

زردچوبه تازه رنده شده ۳ سانت

طرز درست کردن نوشیدنی کفیر:

در مرحله اول شما باید آب پرتقال را گرفته و درون ظرفی بریزید. سپس باید کفیر را روی آن ریخته و مخلوط کنید . حال باید زردچوبه را به مخلوط اضافه کنید. حال دیگر کار تمام است و بعد از اینکه خوب مخلوط کردید می توانید درون آن چند تکه یخ ریخته و سرو کنید و لذت ببرید الیته می توانید بجای یخ بگذارید درون یخچال تا خنک شود.

پاسخ دهید