طرز تهیه پارفه توت فرنگی ترکیه ای

طرز تهیه پارفه توت فرنگی ترکیه ای


طرز تهیه پارفه توت فرنگی ترکیه ای

برخی از بانوان دوست دارند که همیشه غذای جدید درست کنند برای همین از دستور آشپزی های بسیاری استفاده می کنند و با دست پخت خود خانواده را عاشق خود کرده اند. اگر شما هم اهل خوردن عصرانه هستید با ما در ادامه همراه باشید چون می خواهیم به شما طرز تهیه پارفه توت فرنگی ترکیه ای را آموزش دهیم که یک عصرانه بسیار خوشمزه و زیبایی است که همه را جذب خود می کند پس این دستور آشپزی ترکیه ای را از دست ندهید.

طرز تهیه پارفه توت فرنگی ترکیه ای

مواد لازم برای  درست کردن پارفه توت فرنگی

کرم شانتی ۲ پاکت

شیر ۲ لیوان سرخالی

بیسکویت پتی بور یک و نیم پاکت

فندق ۱ استکان

شکلات دانه ای یا تکه تکه شده نصف استکان

توت فرنگی خرد شده ۲ لیوان

طرز تهیه پارفه توت فرنگی:

در مرحله ی اول درست کردن این عصرانه خوشمزه شما باید کرم شانتی و شیر را با استفاده از میکسر به خوبی مخلوط کنید. حالا به آن باید بیسکویت درشت خرد شده , فندق, شکلات و توت فرنگی خرد شده اضافه کنید و دوباره شروع به مخلوط کردن کنید.

حالا شما باید کاغذ محافظ را در قالب کیک بگذارید و خوب با کاغذ قالب را بپوشانید. وقتی خمیر کیک آماده شد درون قالب بریزید و خوب روی آن را با استفاده از ریسک صاف کنید.حالا شما با استفاده از کاغذ محافظ کشیده شد روی پارفه را بپوشانید.حالا شما باید پارفه را در یخچال بگذارید و اجازه دهید حدود 30 دقیقه در یخچال استراحت کنید. حالا دیگر کار تمام است و شما باید ظرف را وارونه کنید و کاغذ محافظ را نیز بردارید. حالا نوبت به سلیقه شما رسیده است و شما باید هر مدل که دوست دارید آن را تزئین کرده و سرو کنید البته این را هم بگوییم که هر چقدر زیبا تر تزئین کنید افراد میل بیشتری به خوردن پیدا خواهند کرد.

پاسخ دهید