طرز تهیه کیک شربتی

طرز تهیه کیک شربتی


طرز تهیه کیک شربتی

اگر فرزندان شما کیک را بیشتر دوست دارند و شما می خواهید آن ها بیشتر غذا بخورند می توانید از این کیک خوشمزه استفاده کنید مطمئن باشید فرزندان شما با خوردن این کیک عاشق آن می شوند. اگر شما هم می خواهید طرز تهیه کیک شربتی را یاد گرفته و فرزندان خود را خوشحال کنید در ادامه باما همراه باشید.

طرز تهیه کیک شربتی

مواد لازم برای تهیه دسر شربتی

تخم مرغ ۳ عدد

شکر ۱ لیوان

شیر ۱ لیوان

روغن مایع ۱ لیوان

کاکائو ۳ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر ۱پاکت

وانیل ۱ پاکت

آرد ۲ لیوان

مواد لازم برای شربت:

آب ۲ لیوان

شکر ۱ لیوان

مواد لازم برای تهیه کرم:

شیر ۴ لیوان

آرد ۲ قاشق غذا خوری

ارد برنج ۲ قاشق غذا خوری

شکر ۱ استکان

مواد لازم برای رویه:

شکلات رنده شده,پودر نارگیل

طرز تهیه کیک شربتی

در مرحله ی اول شما باید دولیوان آب و یک لیوان شکر را داخل قابلمه بریزید و روی حرارات بگذارید تا خوب شکر ها با هم حل شود هنگامی که شکر شروع کرد به جوشیدن شما باید حرارت را کم کنید و بگذارید حدود 5 دقیقه بجوشد. بعد 5 دقیقه حرارت را خاموش کرده و اجازه دهید تا سرد شود.

در مرحله دوم شما باید کیک خمیر را درست کنید. حالا سه تخم مرغ را درون یک کاسه بریزید و بر روی آن یک لیوان شکر اضافه کنید و با مخلوط کن حدود 3 یا 4 دقیقه با هم مخلوط کنید. حالا مخلوط کن را خاموش کرده و روی آن یک لیوان شیر به همراه یک لیوان روغن مایه به آن اضافه کرده و باز هم با سرعت کم مخلوط کن را روشن کنید.حالا شما باید به آن سه قاشق غذا خوری کاکائو اضافه کنید بعد ۱ پاکت وانیل, یک پاکت بکینگ پودر و دو لیوان آرد را به آن اضافه کنید و بازهم با مخلوط کن خوب آن را مخلوط کنید.

حالا شما باید خمیر با درون ظرف پیرکس ریخته البته قبل از ریختن خمیر ظرف را خوب چرب کنید و بعد به مدت نیم ساعت درون فر گذاشته و درجه را بر 170 درجه قرار دهید. بعد از نیم ساعت آن را از فر خارج کرده و بگذارید سرد شود. وقتی که سرد شد روی آن شربت بریزید تا خوب شربت به کیک جذب شود.

حالا باید کرم را درست کنید برای این کارکرم چهار لیوان شیر, دو قاشق  غذا خوری آرد برنج و  دو قاشق غذا خوری آرد و یک استکان شکر بریزید و روی حرارت بگذارید و خوب مخلوط کنید تا غلیظ شود. وقتی خوب پخت حرارت رو خاموش کرده و بگذارید سرد شود باید هنگام سرد شدن هر 5 دقیقه یک بار خوب هم بزنید. حالا کرم را روی کیک می توانید بریزید و صاف کنید.

پاسخ دهید