طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی

طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی


طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی

همه ی ما می دانیم که کودکان عاشق کیک هستند و خیلی از کودکان و بزرگان نیز عاشق کیک های شکلاتی می باشند و بیشتر در کنار قهوه استفاده می کنند. امروز می خواهیم به شما طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی را آموزش دهیم که یک کیک بسیار خوشمزه و پرطرفدار است. مطمئن باشید شما با این کیک فرزندان خود را عاشق خود خواهید کرد. اگر شما هم می خواهیم طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه کیک فندقی و شکلاتی

مواد لازم برای تهیه کیک فندقی شکلاتی:

تخم مرغ ۲ عدد

شکر ۱ لیوان

روغن مایع نصف لیوان

شیر نصف لیوان

کاکائو ۱٫۵ قاشق غذا خوری

بکینگ پودر ۱ پاکت

آرد ۱٫۵ لیوان+ ۱ قاشق غذا خوری

مواد لازم برای تهیه رویه کیک فندقی شکلاتی:

 

شکلات تلخ ۱ پاکت ۸۰ گرمی

تکه های فندق

طرز تهیه کیک فندقی شکلاتی:

شما باید در مرحله ی اول دو عدد تخم مرغ را در یک کاسه به همراه یک لیوان شکر بریزید و با مخلوط کن حدود چهار دقیقه خوب هم بزنید . حالا شما باید نصف لیوان شیر و نصف لیوان روغن مایع را به آن اضافه می کنید و کمی مخلوط کنید.

حالا شما باید یک پاکت بکینگ پودر, یک و نیم قاشق کاکائو و یک و نیم لیوان +۱ قاشق سرپر آرد را الک کرده و بریزید و بازهم با مخلوط کن آن را هم بزنید. حالا شما بای مواد را درون یک ظرف پیرکس مستطیلی چرب شده بریزیدسپس یک پاکت شکلات تلخ را خرد کرده و روی مواد بریزید. حالا به همراه شکلات شما کمی فندق بریزید.

شما باید فر را از قبل گرم کنید و روی 170 درجه تنظیم کنید سپس مواد را داخل فر بگذارید و اجازه دهید 35 دقیقه خوب بپزد. حال دیگر کار تمام است و شما می توانید بگذارید که کیک سرد شود و سپس آن را سرو کنید.

 

پاسخ دهید