عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟,عفونت لثه,علائم عفونت لثه,نشانه های عفونت لثه,چگونه عفونت لثه را تشخیص دهیم؟,درمان سریع عفونت لثه

عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟


عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟

همانطور که می دانید دهان یکی از مهمترین قسمت های بدن می باشد زیرا می تواند هر بیماری را وارد بدن کند پس باید توجه زیادی شود. لثه ها نیز یکی از حساس ترین قسمت ها می باشند زیرا هم می تواند به بدن و هم به دندان ها آسیب برساند. در برخی از مواقع ممکن است که لثه های افراد عفونت کرده و باعث بروز مشکلاتی شوند.ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟ . شما می توانید با استفاده از این مقاله عفونت لثه ها را سریعا تشخیص داده و درمان کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

عفونت لثه چه علائمی می تواند داشته باشد؟,عفونت لثه,علائم عفونت لثه,نشانه های عفونت لثه,چگونه عفونت لثه را تشخیص دهیم؟,درمان سریع عفونت لثه

لثه تحریک شده یا تیره

لثه تحریک شده نشانه دیگری از عفونت لثه است.  آنها ممکن است به رنگ قرمز تیره یا قرمز مایل به زرد به نظر برسند . لثه های سالم به رنگ صورتی کم رنگ است.

احساس طعم تلخ و داشتن نفس بد

نکات دندانپزشکی یادآور می شود که نشانه دیگری از عفونت لثه، داشتن طعم ترش یا تلخ در دهان شما، همراه با نفس بد است.

احساس درد

درد غضروفی و ​​مداوم، نشانه اولیه عفونت های آلوده است، اگرچه ممکن است فردی دچار پریودنتیت شود و دردی احساس نکند. اگر عفونت لثه شما به شکل یک آبسه لثه ای رخ می دهد، به احتمال زیاد درد شدیدی، به ویژه پس از جویدن، احساس خواهید کرد . لثه شما نه تنها درد می کند، بلكه دقيق تر دندان ها نیز درد خواهند کرد و لثه ها به لمس حساس خواهند شد .

غذاهای گرم یا مایعات ممکن است ناراحتی را افزایش دهند. نکات دندانپزشکی می افزاید که وقتی که دراز می کشید درد ادامه دارد . امروز اخبار پزشکی می گوید شما می توانید داروهای ضد درد مانند آیوپروفن، استامینوفن و آسپرین را تا زمانی که هیچ مانعی برای استفاده از آنها وجود نداشته باشید، برای کاهش درد استفاده کنید .

غدد متورم و تب

اگر لثه ها آلوده شده اند، به خصوص اگر آبسه ایجاد شده باشد، ممکن است تب و  تورم غدد لنفاوی گردن را داشته باشید . همچنین احتمال دارد احساس خستگی، سرگیجه یا به طور کلی حال ناخوشایندی داشته باشید.

 

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید