علت ایجاد شوره سر چیست

علت ایجاد شوره سر چیست و بهترین روش درمان آن


علت ایجاد شوره سر چیست و بهترین روش درمان آن

شوره سر یکی از مشکلاتی است که ممکن است همه ی ما آن را تجربه کنیم در برخی از افراد به دلایلی رفع می شود ولی در برخی از افراد به عنوان موضل عمل می کند و اگر درمان نشود تا آخر عمر فرد را اذیت خواهد. افراد نیز به عنوان اینکه موهای خود را تمیز نگهدارند هر روز می شورند و از شامپو های شیمیایی زیادی استفاده می کنند و همین باعث می شود که مو ها آسیب ببیند. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم علت ایجاد شوره سر چیست و بهترین روش درمان آن را آموزش دهیم پس اگر شما هم می خواهید همین الان شوره را از بین ببرید در ادامه با ما همراه باشید.

علت ایجاد شوره سر چیست

علت ایجاد شوره سر چیست و بهترین روش درمان آن

شوره سر می تواند علل متعددی داشته باشد، از جمله پوست خشک، درماتیت سروز رئوئیک، اغلب کافی نبودن شستشو / خراشیدن، شامپو های مختلف، پسوریازیس، اگزما، حساسیت به محصولات مراقبت از مو یا قارچ مانند مخمر . پوست خشک شایع ترین علت شوره سر است ، همانطور که لایه اپیدرمی به طور مستمر خود را جایگزین می کند، سلول ها به سمت خارج منتقل می شوند و در نهایت می میرند و از بین می روند.

برای اکثر افراد، این لکه های پوست بسیار کوچک هستند تا قابل رؤیت باشند. با این حال، شرایط خاصی باعث می شود که گردش خون سلولی به طور غیر منتظره ای به ویژه در پوست سر سریع شود.  فرض بر این است که برای افراد مبتلا به شوره سر، سلول های پوستی ممکن است در روزهای ۲ تا ۷ روز بالغ شوند و در حدود یک ماه در افراد بدون شوره سر قرار می گیرند . نتیجه این است که سلول های پوست مرده در توده های بزرگ و چرب، که به صورت دانه های سفید یا قهوه ای روی پوست سر، پوست و لباس ظاهر می شوند، ریخته می شوند. بر اساس یک مطالعه، شوره سر به احتمال زیاد به علت سه عامل است:

  • روغن پوست معمولا به عنوان عصاره برگ یا ترشحات سالم شناخته می شود
  • مواد متابولیکی محصولات جانبی میکروارگانیسمهای پوست
  • حساسیت فردی و حساسیت آلرژی

شامپو شوره سر برای درمان :

شامپو روی پیریتیون (مانند سر و شانه ها)

این حاوی مواد ضد باکتری و ضد قارچی روی پیریتیون است . این نوع شامپو می تواند قارچ روی پوست خود را کاهش دهد که باعث می شود شوره سر و درماتیت سبورئیک باشد.

شامپو بر پایه تار (مانند ژل (Neutrogena T /

یک محصول جانبی فرایند تولید زغال سنگ، به شرایطی مانند شوره سر، درماتیت سبورئیک و پسوریازیس کمک می کند . این کاهش سرعت سلول های پوستی را در پوست خود می کشد و از بین می رود . اگر موهای رنگی دارید، این نوع شامپو ممکن است منجر به تغییر رنگ شود.

شامپو حاوی سالیسیلیک اسید (مانند Neutrogena T / Sal)

این “اسکراب های پوستی” به حذف مقیاس کمک می کند، اما ممکن است پوست سر شما خشک شود و منجر به پوسته شدن بیشتر شود . استفاده از یک تهویه مطبوع بعد از شامپو می تواند به کاهش خشکی کمک کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

 

پاسخ دهید