علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟,درمان پف دور چشم ,داروی پف دور چشم ,علت ایجاد پف دور چشم ,درمان خانگی پف دور چشم

علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟


علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟

شاید برای شما هم پیش بیاید که دور چشمانتان پف کند. با افزایش سن پف کردن دور چشم یک امر طبیعی می باشد چون دلیل آن تضعیف شدن برخی سلول ها می باشند. برخی از افراد هنگامی که متوجه این پف ها می شوند دچار ناراحتی می شوند اما این کار اشتباه می باشد چون ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟ تا با استفاده از آن پف دور چشم خود را به راحتی رفع کنید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

علت پف کردن دور چشم چیست و چگونه درمان می شود؟,درمان پف دور چشم ,داروی پف دور چشم ,علت ایجاد پف دور چشم ,درمان خانگی پف دور چشم

علل

با گذشت زمان، ساختارهای بافتی و عضلات پشت پلک شما تضعیف می شوند.  پوست ممکن است شروع به سفت شدن کند و چربی که معمولا به ناحیه اطراف چشم محدود می شود می تواند به ناحیه زیر چشم شما حرکت کند . همچنین فضای زیر چشمان شما می تواند مایع را جمع کند و ناحیه زیر چشم پف کرده یا متورم به نظر برسد.  عوامل متعددی

می توانند به این امر منجر شوند:

 • احتباس سیال به علت تغییرات آب و هوا (به عنوان مثال، روزهای گرم و مرطوب)، سطح هورمون یا خوردن غذاهای شور
 • عدم خواب کافی
 • آلرژی و یا درماتیت، به خصوص اگر پوسیدگی همراه با قرمزی و خارش است
 • وراثت – کیسه های زیر چشم می توانند در خانواده ها اجرا شوند

 

بهترین روش درمان

درمان های مختلف چین و چروک برای بهبود ظاهر پوسته زیر چشم استفاده می شود. این شامل لایه برداری لیزر، لایه برداری های شیمیایی و پرکننده ها است که ممکن است پوست را تسخیر و سخت تر کرده و ظاهر کیسه های زیر چشم را جوان سازی کند.

استفاده از جراحی پلک

جراحی پلک (blepharoplasty) یک گزینه برای حذف کیسه های زیر چشم است. در طی بیهوشی (BLEF-uh-roe-plas-tee)، جراح چربی اضافی، ماهیچه و پوست را تسریع می کند . سپس پوست با رشته های حلال کوچک در امتداد لکه های طبیعی  اطراف و یا در داخل پلک پایین قرار می گیرد . این روش معمولا به عنوان یک روش سرپایی انجام می شود . علاوه بر پاکسازی کیسه های تحت چشم، بلفاروپلاستی موارد زیر را نیز می تواند تعمیر کند:

 • پلک بالا یا پف کرده
 • پوست بیش از حد پلک فوقانی که جلوی دید شما را می گیرد .
 • پلک های زیر، که ممکن است سبب ایجاد رنگ سفید در زیر عنبیه شود – قسمت رنگی چشم
 • پوست بیش از حد در پلک های پایین

استفاده از درمان های خانگی

 • از یک فشرده خنک یا دستمال مرطوب پاک با آب سرد استفاده کنید. در حالی که نشسته اید، موهای رطوبت را به پوست زیر و اطراف چشم خود طی چند دقیقه با استفاده از فشار ملایم بمالید.
 • در شب به انداره کافی بخوابید . برای اکثر بزرگسالان، هفت تا هشت ساعت در شب مقدار خوبی است.
 • هنگام خواب سرتان را کمی بالا قرار دهید . یک بالشت اضافی را زیر سرتان قرار دهید. یا قسمت سر تخت را چند سانت بالا بیاورید . این به شما کمک می کند تا مایعات در هنگام خواب در اطراف چشم شما جمع نشوند.
 • برای کاهش علائم آلرژی در صورت امکان از آلرژن ها اجتناب کنید، داروهای ضد آلرژی بدون دارو را امتحان کنید . در صورت بروز واکنش های زیر چشمی به علت رنگ مو، صابون، لوازم آرایشی و یا سایر آلرژن ها، درباره استراتژی های پیشگیری با پزشک خود صحبت کنید.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید